Kalifornia: służby nachodzą dom obrońcy życia. Zarekwirowały materiał kompromitujący aborcjonistów?

Aktualizacja: 2016-04-7 10:49 am

Pracownicy kalifornijskiego Departamentu Sprawiedliwości zajęli taśmy wideo od działacza anty-aborcyjnego. Jego zdaniem uwieczniono na nich przedstawicieli proaborcyjnej organizacji Planned Parenthood sprzedających tkanki dziecka. Według aktywisty akcja służb wynikała z politycznych motywacji. Prokurator generalna Kalifornii ubiega się bowiem o miejsce w Kongresie z ramienia Demokratów, a aborcjoniści dokładali się do jej kampanii.

Według Davida Daleidena z Center for Medical Progress, wideo przedstawia „przestępczy handel abortowanymi częściami ciał dzieci”. Zasugerował on, że interwencja służb w jego domu była motywowana politycznie. Prokurator generalna Kalifornii, Kamala Harris, ubiega się bowiem o mandat senatora z ramienia Partii Demokratycznej. Planned Parenthood współfinansowała jej kampanię. Zabezpieczenie kompromitujących ją materiałów może być sposobem odwdzięczenia się.

Rzeczniczka kalifornijskiego prokuratora generalnego odmówiła skomentowania sprawy dla „Fox News”. Prokurator i polityk o sprawie wypowiadała się w lipcu 2015 r. Twierdziła, że należy zbadać taśmy między innymi pod kątem nagrania aborcjonistów bez ich zgody.

Opublikowanie przez Daleiden’a taśmy przyczyniły się do rozpoczęcia śledztwa przeciw Planned Parenthood w Teksasie. Jednak aborcjoniści zostali tam oczyszczeni z zarzutów. Samemu Daleidenowi postawiono zaś zarzut posługiwania się fałszywymi dokumentami w celu uzyskania dostępu do aborcyjnej kliniki w Houston. Sam działacz pro-life uznał to za atak na dziennikarstwo obywatelskie. Na Facebooku zapowiedział walkę o swoje prawa wynikające z gwarantującej wolność słowa 1 Poprawki do Konstytucji Stanów Zjednoczonych.

Planned Parenthood to największa amerykańska organizacja aborcyjna. Korzysta w znacznej mierze z dotacji władz federalnych. W roku podatkowym zakończonym w czerwcu 2014 r. przyjęło dotację w wysokości 528 milionów dolarów. Obrońcy życia próbowali uchwalić przerwę w finansowaniu organizacji na okres roku. Projekt upadł wskutek weta prezydenta Baracka Obamy.

Źródło: foxnews.com

mjend

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86931 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]