Węgry: Rząd zwróci się do CIA o informacje odnośnie domniemanego zagrożenia terrorystycznego w kraju

Aktualizacja: 2016-04-6 2:38 pm

Węgierski rząd reaguje na pojawiające się w polskiej prasie publikacje o przekazaniu ABW przez CIA informacji o zagrożeniu terrorystycznym. Amerykanie twierdzą, że w kilku miastach leżących w Europie Środkowo-Wschodniej takich jak Sofia, Bukareszt, Berlin, Budapeszt i Warszawa może dojść do ataków terrorystycznych. CIA uważa, że mogą one być dokonane tego samego dnia i o tej samej godzinie.

Doradca węgierskiego premiera ds. bezpieczeństwa wewnętrznego Bakondi György poinformował, że węgierski rząd zwróci się do Amerykanów z prośbą o udostępnienie informacji o domniemanym zagrożeniu terrorystycznym w węgierskiej stolicy. Bakondi György stwierdził, że publikacja, która ukazała się na łamach dziennika “Rzeczpospolita” wzbudziła niepokój władz. 

CIA uważa, że ataki mogą być dokonane tego samego dnia i o tej samej godzinie w kilku miastach leżacych w Europie Środkowo-Wschodniej takich jak Sofia, Bukareszt, Berlin, Budapeszt i Warszawa. “Gazeta Finansowa” twierdzi, że informacje przekazane przez CIA “zostały oparte na źródłach wywiadowczych ulokowanych w organizacjach arabskich działających na terenie Europy”.

interia.pl / kresy.pl

Za: Kresy.pl (06 kwietnia 2016)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Właśnie: jeśli wywiad amerykański coś wie na temat możliwości ataków terrorystystycznych w wymienionych miastach, a jednocześnie nie informuje o szczegółach zainteresowanych stron – bo tak właśnie należy rozumieć wezwanie Budapesztu – to: albo jest to blef polityczny, albo… CIA doskonale wie kto, gdzie i kiedy ma przeprowadzić te tak zwane ataki terrorystyczne, bowiem sam w jakiś sposób w nich uczestniczy.
Historia pokazała wielokrotnie, że amerykańskie służby specjalne infiltrowały pewne środowiska na tyle dostatecznie, aby znać ich plany, ale i coś gorszego: aby współorganizować te przestępcze akcje.

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86912 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]