Węgry: Rząd zwróci się do CIA o informacje odnośnie domniemanego zagrożenia terrorystycznego w kraju

Węgierski rząd reaguje na pojawiające się w polskiej prasie publikacje o przekazaniu ABW przez CIA informacji o zagrożeniu terrorystycznym. Amerykanie twierdzą, że w kilku miastach leżących w Europie Środkowo-Wschodniej takich jak Sofia, Bukareszt, Berlin, Budapeszt i Warszawa może dojść do ataków terrorystycznych. CIA uważa, że mogą one być dokonane tego samego dnia i o tej samej godzinie.

Doradca węgierskiego premiera ds. bezpieczeństwa wewnętrznego Bakondi György poinformował, że węgierski rząd zwróci się do Amerykanów z prośbą o udostępnienie informacji o domniemanym zagrożeniu terrorystycznym w węgierskiej stolicy. Bakondi György stwierdził, że publikacja, która ukazała się na łamach dziennika „Rzeczpospolita” wzbudziła niepokój władz. 

CIA uważa, że ataki mogą być dokonane tego samego dnia i o tej samej godzinie w kilku miastach leżacych w Europie Środkowo-Wschodniej takich jak Sofia, Bukareszt, Berlin, Budapeszt i Warszawa. „Gazeta Finansowa” twierdzi, że informacje przekazane przez CIA „zostały oparte na źródłach wywiadowczych ulokowanych w organizacjach arabskich działających na terenie Europy”.

interia.pl / kresy.pl

Za: Kresy.pl (06 kwietnia 2016)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Właśnie: jeśli wywiad amerykański coś wie na temat możliwości ataków terrorystystycznych w wymienionych miastach, a jednocześnie nie informuje o szczegółach zainteresowanych stron – bo tak właśnie należy rozumieć wezwanie Budapesztu – to: albo jest to blef polityczny, albo… CIA doskonale wie kto, gdzie i kiedy ma przeprowadzić te tak zwane ataki terrorystyczne, bowiem sam w jakiś sposób w nich uczestniczy.
Historia pokazała wielokrotnie, że amerykańskie służby specjalne infiltrowały pewne środowiska na tyle dostatecznie, aby znać ich plany, ale i coś gorszego: aby współorganizować te przestępcze akcje.

Skip to content