Przedstawicielki Szwecji, Francji i Danii na forum ONZ: aborcję trzeba zaliczyć do praw człowieka!

Aktualizacja: 2016-04-5 9:06 am

Podczas jednej z konferencji zorganizowanych przez Komisję ds. Statusu Kobiet (organ ONZ) w zeszłym miesiącu, przedstawiciele rządów: duńskiego, szwedzkiego i francuskiego po raz pierwszy – unikając eufemizmów w odniesieniu do procederu zabijania dzieci poczętych – stwierdziły wprost, że aborcja jest „prawem człowieka” w dodatku „niezbędnym dla pełnej realizacji praw kobiet”.

Na spotkaniu Komisji ds. Statusu kobiet ONZ, zatytułowanym: „Dostęp do aborcji i cielesna autonomia: osiągnięcia w zakresie praw człowieka dla kobiet”, którego moderatorem był szef skompromitowanej organizacji Planned Parenthood Federation, Tewodros Melesse, liderki Francji, Danii i Szwecji stwierdziły wprost, że „aborcja to prawo człowieka”.

Melesse żartował sobie, że gdyby to mężczyźni zachodzili w ciążę, to jest pewne, że już dwieście lat temu aborcja byłaby zalegalizowana. Mężczyzna dodał, że zwolennicy aborcji, „są tak naprawdę obrońcami życia”, ponieważ „dbają o życie kobiet i chcą, by wszystkim rodziły się dzieci żywe, zdrowe, produktywne” (sic!).

Mimo, że generalnie w spotkaniu wzięły udział zwolenniczki aborcji, kilka kobiet zacytowało dane, z których miało wynikać, że 13 proc. zgonów matek spowodowanych jest właśnie przez aborcję.

Uczestnicy konferencji zaapelowali o zapewnienie wszystkim kobietom na świecie dostępu do aborcji, która – ich zdaniem – jest „fundamentalnym prawem człowieka”.

Laurence Rossignol, francuska minister do spraw kobiet i rodziny, początkowo wezwała do „dyskusji z państwami powściągliwymi” na temat aborcji, by dopuściły ją w przypadku gwałtu, kazirodztwa lub wad rozwojowych płodu. Chwilę później jednak zrezygnowała z „wyjątków” dopuszczalności aborcji i  wezwała kraje do zobowiązania się do „prowadzenia walki na rzecz powszechnego prawa do aborcji”.

Ã…sa Regner, szwedzka minister ds. równości płci z kolei przypomniała nieudaną próbę stworzenia nowego „prawa do aborcji” podczas konferencji ONZ w Kairze i Pekinie w połowie lat. 90. – Szkoda, że nie możemy ponownie zainicjować światowej konferencji na ten temat, ponieważ jest tak duży opór wobec praw seksualnych i reprodukcyjnych, nie mówiąc już o aborcji –  ubolewała.

Kilku panelistów podkreśliło, że przywódcy religijni są jednymi z najbardziej zagorzałych przeciwników aborcji.  – Nie ma religii, która mówiłaby, że aborcja  jest grzechem i osoba, która by się tego dopuściła powinna iść do piekła. Każda religia jest miłosierna – przekonywał szef PP, który przyznał, że nigdy nie był religijny, ale „na religii się zna”.

Źródło: lifesitenews.com., AS.

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-04-05)

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86857 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]