Skandaliczna ustawka w kościele św. Anny w Warszawie! Zwolennicy aborcji zakłócili Mszę świętą

Aktualizacja: 2016-04-4 12:04 pm

Wielkie oburzenie, głośna krytyka i opuszczenie świątyni – tak na list biskupów dotyczący obrony życia zareagowała grupa kobiet obecnych na Mszy św. w kościele św. Anny w Warszawie. Na miejscu znalazł się reporter portalu gazeta.pl, który też skrzętnie opisał całe wydarzenie. Cała akcja była wcześniej zaplanowana przez środowiska proaborcyjne.

Według relacji mediów, grupa kobiet – kiedy czytano list biskupów – zaczęła głośno protestować, po czym opuściła świątynię. Sprawę opisała gazeta.pl, która „na żywo” relacjonowała różne protesty osób sprzeciwiających się zaostrzaniu tzw. prawa aborcyjnego.

„Źycie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: Nie zabijaj!. Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka” – czytamy w liście Prezydium Komisji Episkopatu Polski. Stanowisko zostało odczytane także w warszawskim kościele św. Anny.

Jednak już po pierwszych słowach przesłania hierarchów, grupa kobiet przebywających w świątyni wszczęła zamieszanie. – Tego nie da się słuchać! – rzuciła jedna z kobiet. – Skandal – wtórowały pozostałe przeciwniczki całkowitego zakazu aborcji, jak i wierni oburzeni zachowaniem kobiet w kościele.

Nie obeszło się bez utarczek słownych i przepychanek. W efekcie kilkanaście osób opuściło kościół. Sprawę opisał Tomasza Golonko z portalu gazeta.pl, który zapewne całkiem przypadkowo był na miejscu. Dziennikarz rozmawiał z jedną z protestujących, która stwierdziła m.in., że „moralnością powinni zajmować się ludzie z czystym sumieniem”, a „księża mają problem z pedofilią”.

Cała akcja była wyreżyserowana, a protestujące kobiety nie przyszły do kościoła z zamiarem modlitwy. Nie krył tego nawet portal gazeta.pl, który w jednej z relacji zamieścił informację (zachowano pisownię oryginalną): Na podczas mszy o godz.12 zapowiedziana jest akcja protestacyjna w kościele św. Anny w Warszawie. Część osób ma wyjść ze świątyni na znak protestu przeciwko poparciu episkopatu dla całkowitego zakazu aborcji. Dziś w kościołach w całej Polsce podczas mszy św. odczytany zostanie komunikat episkopatu „w sprawie pełnej ochrony życia człowieka”.

Źródło: niezalezna.pl, gazeta.pl

MA

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-04-03)

 


 

Niemiecka stacja ZDF zamieszana w prowokację w kościele św. Anny?

Stacja ZDF prosiła o akredytację właśnie na tę mszę, na której doszło do ustawki feministek.

Rzecznik Archidiecezji Warszawskiej ks Przemysław Śliwiński ujawnił, że stacją telewizyjną, która zwróciła się o możliwość rejestracji mszy w kościele św. Anny w Warszawie, podczas której doszło do demonstracji feministekj, był niemiecki kanał ZDF. 

Pytany przez “Tygodnik Solidarność” o ten fakt warszawski korespondent ZDF Armin Coerper w rozmowie telefonicznej stwierdził, że zbieżność pomiędzy prośbą stacji, a wydarzeniami w kościele ma charakter przypadkowy.

tygodniksolidarnosc.com/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (04 kwietnia 2016)

 


 

Bez skrupułów naruszono miejsce święte. Duszpasterstwo Akademickie o lewackiej prowokacji

„Jest nam bardzo przykro, że osoby, które przyszły, by w atmosferze modlitwy i paschalnej radości uczestniczyć w Najświętszej Ofierze oraz Chrzcie trójki dzieci, były skazane na oglądanie zaplanowanej prowokacji kilku osób, które bez skrupułów naruszyły miejsce święte i zdominowały swoimi krzykami całe zgromadzenie modlitewne” – podkreśliło Duszpasterstwo Akademickie Kościoła św. Anny, w którym proaborcyjne aktywistki zakłóciły niedzielną Mszę św.

„Jako Duszpasterstwo Akademickie Kościoła św. Anny chcielibyśmy wyrazić głębokie ubolewanie z powodu zorganizowanego incydentu, jaki miał miejsce w naszej świątyni w Niedzielę Miłosierdzia Bożego pod koniec Mszy św. o godz. 12:00.

Jedna z osób przerwała kapłanowi przewodniczącemu Świętej Liturgii komunikat KEP nt. obrony życia, czytany tego dnia w kościołach całej Polski.

Jest nam bardzo przykro, że osoby, które przyszły, by w atmosferze modlitwy i paschalnej radości uczestniczyć w Najświętszej Ofierze oraz Chrzcie trójki dzieci, były skazane na oglądanie zaplanowanej prowokacji kilku osób, które bez skrupułów naruszyły miejsce święte i zdominowały swoimi krzykami całe zgromadzenie modlitewne.

Tym samym jako Wspólnota Akademicka dziękujemy wszystkim wiernym, obecnym na tej Mszy, za mądrą postawę, ludzką i duchową dojrzałość  oraz opanowanie i gesty jedności w tak niezręcznym momencie.

W Roku Miłosierdzia zobowiązujemy się wszyscy wraz z tymi, którzy przychodzą do naszego Duszpasterstwa, do gorliwej modlitwy za tych wszystkich, którzy nie doświadczyli jeszcze w swoim życiu spotkania z Źywym i Zmartwychwstałym Chrystusem.

Z wyrazami braterskiej jedności i błogosławieństwa,

Duszpasterstwo Akademickie Kościoła św. Anny”

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-04-04)

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86838 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]


//This line added for 'Social Media and Share Icons (Ultimate Social Media)' plugin to work