Nadgorliwy homoburmistrz skrytykowany przez Franciszka. „Ta inicjatywa była błędem”

Aktualizacja: 2016-04-4 11:00 am

Były burmistrz włoskiej stolicy Ignazio Marino dopuścił się w trakcie wykonywania urzędu samowoli administracyjnej. Wbrew obowiązującemu w Italii prawu na własną rękę wpisał do ksiąg stanu cywilnego szesnaście par homoseksualnych. W opublikowanej właśnie książce przyznaje, że został za to zrugany przez papieża Franciszka.

Złamania przepisów zostało dokonane w trakcie pierwszej sesji synodu biskupów o rodzinie. Ignazio Marino – myśląc, że wpisuje się w nową politykę Kościoła – postanowił zarejestrować szesnaście homoseksualnych par. Sądził, że Magisterium otworzy się na związki homoseksualne. 17 października 2014 r., w przeddzień bezprawnej uroczystości na Kapitolu, ówczesny burmistrz Rzymu usiłował skontaktować się telefonicznie z papieżem, aby pochwalić się swoją inicjatywą. Ojciec święty nie mógł z nim wówczas rozmawiać, ponieważ uczestniczył w obradach synodu.

Kilka miesięcy później doszło do audiencji prywatnej. „Papież był dla mnie bardzo surowy” – relacjonuje w książce Ignazio Marino. Zamiast aprobaty usłyszał od papieża bardzo surowe słowa stwierdzające, że jego inicjatywa w sprawie związków homoseksualnych była błędem.

Źródło: gosc.pl/Radio Watykańskie

KRaj

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-04-01)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86832 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]