Przedziały tylko dla kobiet w niemieckich pociągach

Aktualizacja: 2016-03-30 10:41 am

Jeden z mniejszych niemieckich przewoźników kolejowych wprowadził przedziały tylko dla kobiet. Firma przyznaje, że chodzi o względy bezpieczeństwa.

Mitteldeutsche Regiobahn wydzieliło w swoich składach przedziały, w których podróżować mogą tylko kobiety i chłopcy do 10 roku życia. Dwa takie przedziały znajdują się tuż za przedziałem dla obsługi pociągu.

– Ich lokalizacja została wybrana nieprzypadkowo – wyjaśnia rzecznik Mitteldeutsche Regiobahn. 

Przedziały tylko dla kobiet są używane też w innych krajach na świecie, m.in. w Japonii, Indiach, Meksyku, Brazylii, Egipcie i Indonezji. Ma to służyć uniknięciu ataków na tle seksualnym.

tvp.info/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (30 marca 2016)

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86793 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]