Ukraina to nieudany projekt USA – twierdzi ukraiński oligarcha

Aktualizacja: 2016-03-29 2:22 pm

Znany ukraiński oligarcha Dmytro Firtasz, mieszkający w Austrii, wobec której amerykańskie organa ścigania wystosowały wniosek o ekstradycję, udzielił wywiadu agencji Bloomberg.

Firtasz mówiła w wywiadzie, że “nie podoba mu się, że Amerykanie zarządzają Ukrainą” Jak mówił, bez względu na talenty Amerykanów, chciałby, aby “Ukrainą rządzili Ukraińcy”. Oskarżył Waszyngton, że zamieniła jego państwo w “pole bitwy”. Przy czym Ukraina po inspirowanych przez Amerykanów zmianach “nie okazała się udanym projektem”. Jak ocenił “Ameryka nie poradziła sobie z tym zadaniem. Ona stowrzyła pole walki, ona po prostu wszystko niszczy i politycznie i ekonomicznie”. Firtasz porównał sytuację Ukrainy do tego co dzieje się w Syrii.

Dmytro Firtasz jest oskarżony przez amerykańską prokuraturę o działania korupcyjne w celu uzyskania pozwolenia na wydobywanie tytanu w Indiach. Wystosowała ona do Austrii wniosek o ekstradycję oligarchy. Austriacki sąd pierwszej instacji odmówił w zeszłym roku wydania Firtasza.

news.liga.net/kresy.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86778 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]