Lider KOD zaproszony do USA. Obama nie spotka się z prezydentem Dudą

Lider Komitetu Obrony Demokracji, Mateusz Kijowski, spotka się w USA z senatorami i przedstawicielami administracji prezydenta Obamy. Tymczasem prezydent Andrzej Duda nie spotka się z Barackiem Obamą przy okazji odbywającego się z Waszyngtonie Szczytu Nuklearnego.

Delegacja KOD na czele z Kijowskim spotka się w USA z amerykańskimi politykami, w tym senatorami i przedstawicielami administracji prezydenta Obamy. KOD został zaproszony przez pozarządową organizację Freedom House. „Będziemy się spotykać z przedstawicielami administracji, z przedstawicielami Senatu, ze środowiskami akademickimi, wszystko na zaproszenie Freedom House” – zapowiedział dziś Kijowski podczas manifestacji KOD-u.

„Jeśli potraktujemy ten język [stosowany przez rządzących – red.] poważnie, to jest jest to okropne, gdyż zmierza to w kierunku faszyzmu” – mówił Kijowski agencji Associated Press. Lider KOD-u dodał jednak, że jest to raczej śmieszne gdyż Kaczyński „chce być dyktatorem”, ale nie ma takiej siły.

Jednocześnie Kancelaria Prezydenta podaje, że podczas zaplanowanego na ten miesiąc Szczytu Nuklearnego w USA nie dojdzie do spotkania Andrzeja Dudy z Barackiem Obamą. Wcześniej osobne spotkanie prezydentów zapowiadał szef MSZ, Witold Waszczykowski. Andrzej Duda spotka się z prezydentami Gruzji, Ukrainy i Turcji.

dziennik.pl / AP.org / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (27 marca 2016)

 


 

Barack Obama nie spotka się z Dudą

Prezydent USA Barack Obama nie spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą. Według mediów chodzi o sprawę Trybunału Konstytucyjnego i nie respektowanie przez rząd PiS opinii Komisji Weneckiej.

Andrzej Duda chciał spotkać się z prezydentem USA Barackiem Obama lecz ten odmówił. Polski prezydent spotka się jedynie z przedstawicielami Gruzji, Turcji oraz Ukrainy.

Prezydent złoży kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki a także uda się do Biblioteki Kongresu USA.

Reuters/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (27 marca 2016)

 


 

Magierowski: Obama podejmie uroczystą kolacją prezydenta Dudę

Dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta RP, Marek Magierowski opublikował na Twitterze wpis wskazujący, że prezydent USA podejmie Andrzeja Dudę uroczystą kolacją, zaś do dwustronnego spotkania Obamy z Donaldem Tuskiem nie dojdzie.

– „Barack Obama podejmie uroczystą kolacją prezydenta Andrzeja Dudę. Nie dojdzie jednak do dwustronnego spotkania Obama-Tusk”. Można? Można – napisał na Twitterze Magierowski. Odniósł się tym samym do wcześniejszych informacji w mediach, według których w czasie, w którym rzekomo polski prezydent miał spotkać się z prezydentem USA, ten ostatni odbędzie spotkanie, w niesprecyzowanej formule, z szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem.

Twitter.com / Kresy.p

Za: Kresy.pl (30 marca 2016)

 


 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content