Aktualizacja strony została wstrzymana

Poprawność polityczna w Anglii: jajka wielkanocne bez Wielkanocy

W Anglii słowo „Easter” usunięto z milionów brytyjskich jajek czekoladowych, sprzedawanych w okresie Wielkanocnym. Wszystko po to, by nie obrażać wyznawców innych religii – informują media.

Jak informuje portal Brytol.com, opierający się na publikacjach „Daily Star”, produkty firmy Cadbury sprzedawane są jako „Egg Hunt Pack”, zaś Nestle reklamuje swoje wyroby jako „czekoladowe jajka z bąbelkowymi batonami”. Z kolei Sainsbury zamiast Wielkanocy mówi o „festiwalu czekolady i piękna”.

„To jest głęboko rozczarowujące i wstyd, że niektóre z największych firm w kraju  cenzurują kilkusetletnią tradycję. To pokazuje, że są nieczuli i czują się źle z wiarą chrześcijańską” – uważa David Marshall, prowadzący kampanię na rzecz zachowania oryginalnych nazw świąt. Jego produkty noszą nazwę „Prawdziwe jajka Wielkanocne”. Według badań jego firmy, 79 proc. ankietowanych wolałaby zachować słowo Wielkanoc w nazwie.

Z kolei biskup Salisbury Nicholas Holtam powiedział: „Wygląda na to, że jest prawdziwy opór społeczeństwa przed usuwaniem słowa ‘Easter’ z tych prezentów”. Jego zdaniem wynika to z tego, ze ludzie uważają Wielkanoc za wydarzenie religijne i nie chcą, by było odbierane jako święto świeckie.

Oficjalnie, rzecznicy koncernów Nestle i Cadbury twierdzą, że nie  było żadnej decyzji nt. usuwania nazwy „Wielkanoc” z ich produktów.

Brytol.com / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (24 marca 2016) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/poprawnosc-polityczna-w-anglii-jajka-wielkanocne-bez-wielkanocy

Skip to content