Ataki na kościoły we Francji zakazane w mediach? Telewizja woli mówić o antysemityzmie

Aktualizacja: 2016-03-23 12:41 pm

Dziennik Ouest France doniá½¹sł, że nieznani sprawcy prá½¹bowali podpalić kościá½¹ł w Saint-Christophe de Bois w departamencie Maine-et-Loire. Wandale, najpierw rozbili czerwoną, paląca się obok tabernakulum lampkę. Pá½¹źniej, przy pomocy święcy chcieli podpalić nowopołożoną wykladzinę, oprawione w plastyk teksty modlitw i figurę św.Krzysztofa. Na szczęście nie doszło do pożaru. Świątynię tą starano się już podpalić 2 i 4 czerwca 2014 r. oraz 25 stycznia br.

Z kolei dziennik La Manche Libre doniá½¹sł o ataku na kościá½¹ł Sainte-Croix w Saint-Lô. Huligani obrzucili go kamieniami, wybijac dwie szyby. W świątyni było dużo ludzi, chcących przystąpić do spowiedzi Wielkanocnej. Była młodzież z miejscowego, państwowego liceum uczęszczająca na katechezę. Kamienie wpadły do środka kościoła. Probosz, ks. Stéphane Lair złożył skargę na policji.

Natomiast w Mailleroncourt-Charrette (Haute-Saône) dokonano dużych zniszczeń w kaplicy Saint-Léger, chrześcijanina zamordowanego za wiarę w okolicy Arras w 687 r. Złodzieje zdmontowali prawie w całości posadzkę kaplicy wykonaną z płyt wapiennych. Skradli solidne, metalowe drzwi. Zdaniem mera Edith Michelin, w kaplicy nie było cennych zabytká½¹w. Celem złodziei była chęć zdobycia materiałow budowlanych, ktá½¹re mogliby sprzedać bo tanich cenach.

O wydarzeniach tych, podobnie jak dawniej, nie było żanej informacji we francuskiej telewizji, ktá½¹ra obecnie prowadzi akcję przeciw antysemityzmowi, emitując filmiki pokazujące fizyczne ataki na Żydá½¹w.

FLC

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86699 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]