Times of Israel: Nazistowska Polska

Aktualizacja: 2016-03-22 5:23 pm

W internetowym wydaniu dziennika Times of Israel użyto określenia „Nazi Poland” (nazistowska Polska). Określenie to pojawiło się w związku z relacja z pogrzebu byłego szefa Mosadu Meira Dagana. Premier Netanjahu miał mówić o tym jak rodzice Dagana uciekli z „nazistowskiej Polski” mając przy tym na myśli czasy okupacji.

Takiemu określeniu sprzeciwiło się muzeum Auschwitz. Po jego interwencji tekst zmieniono.

Wpolityce/KRESY.PL

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86663 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]