Władze Syrii potępiły zamachy w Brukseli ale określiły też ich źródła

Aktualizacja: 2016-03-22 5:24 pm

W komunikacie Ministerstwa Spraw Zagranicznych Syrii wypomniano tolerancję państw zachodnich dla różnego rodzaju organizacji zbrojnych, traktowanych jako “umiarkowane” w zależności od potrzeby politycznej.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Syryjskiej Republiki Arabskiej poprzez swojego przedstawiciela złożyło kondolencje władzom Belgii i rodzinom ofiar, jak poinfomrowała miejscowa państwowa agencja informacyjna. Jednocześnie syryjski dylomata zauważył, że dzisiejsze ataki terrorystyczne w Brukseli są “nieuniknioną konsekwencją złej polityki i tolerowania terroryzmu w celu realizacji agendy [politycznej] i prób jego legitymizowania przez klasyfikowanie jako “umiarkowanych” grup terrorystycznych będących w rzeczywistości odnogami ideologii takfirystycznej, wahabickiej”. Nawiązał w ten sposób do polityki państw zachodnich wspierających w Syrii antyrządowe ugrupowania zbrojne.

sana.sy/kresy.pl

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86661 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]