Aktualizacja strony została wstrzymana

Władze Syrii potępiły zamachy w Brukseli ale określiły też ich źródła

W komunikacie Ministerstwa Spraw Zagranicznych Syrii wypomniano tolerancję państw zachodnich dla różnego rodzaju organizacji zbrojnych, traktowanych jako „umiarkowane” w zależności od potrzeby politycznej.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Syryjskiej Republiki Arabskiej poprzez swojego przedstawiciela złożyło kondolencje władzom Belgii i rodzinom ofiar, jak poinfomrowała miejscowa państwowa agencja informacyjna. Jednocześnie syryjski dylomata zauważył, że dzisiejsze ataki terrorystyczne w Brukseli są „nieuniknioną konsekwencją złej polityki i tolerowania terroryzmu w celu realizacji agendy [politycznej] i prób jego legitymizowania przez klasyfikowanie jako „umiarkowanych” grup terrorystycznych będących w rzeczywistości odnogami ideologii takfirystycznej, wahabickiej”. Nawiązał w ten sposób do polityki państw zachodnich wspierających w Syrii antyrządowe ugrupowania zbrojne.

sana.sy/kresy.pl

Za: Kresy.pl (22 marca 2016) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/wladze-syrii-potepily-zamachy-w-brukseli-ale-okreslily-tez-jego-zrodla

Skip to content