Kraków: Cykl wykładów z teologii moralnej

Aktualizacja: 2016-03-21 9:52 am

We wtorek 15 marca x. Łukasz Szydłowski wygłosił w Krakowie pierwszy z cyklu wykładów nazwanego Teologia moralna w XXI wieku. Inauguracyjna prelekcja nosiła tytuł Co katolik może… przed ślubem? i dotyczyła zagadnień etyki narzeczeńskiej. Przybyło na nią ok. 50-60 osób, głównie studentów.

Ks. Szydłowski oparł plan wykładu na św. Tomaszu, nie powinno więc dziwić, że miał on logiczny i przejrzysty układ, podany przez prelegenta na wstępie: z istnienia 1º przyrodzonego prawa moralnego wynika 2º obowiązek dążenia do cnoty; poruszanego tematu dotyczą 3º dwie cnoty: miłość i czystość; po ich przedstawieniu zostały omówione 4º możliwe nadużycia. Wykład trwał godzinę; drugą godzinę zajęły odpowiedzi na pytania z sali. Co warte podkreślenia, publiczność w przeważającej mierze składała się z katolików, o czym świadczyły zadawane pytania.

Kolejne dwa wykłady zostały zapowiedziane na kwiecień i maj; będą one nosić tytuły Co katolik może… po ślubie? (zostaną omówione m.in. zagadnienia „naturalnego planowania rodziny”, antykoncepcji itp.) i Co katolik może… żeby się zrelaksować? (tu prelegent zajmie się m.in. kwestią tytoniu, alkoholu i narkotyków). Ostatnie przed wakacjami spotkanie – w czerwcu – zostanie poświęcone sprawom dogmatycznym, a jego tytuł będzie brzmieć Czy Kościół katolicki ma monopol na prawdę?

Zapowiedzi kolejnych wykładów, a także zdjęcia, propozycje lektur itp. pojawiają się specjalnie założonej w tym celu stronie Facebooka; zachęcamy naszych Czytelników do zaglądania na nią od czasu do czasu, a także do odsłuchania nagrania z pierwszego wykładu – jest ono dostępne na stronie Bractwa.

Za: Wiadomości Tradycji katolickiej (21 marca 2016)

 


 

dodano: 18.03.2016 r.

Wykład x. Łukasza Szydłowskiego FSSPX – “Co katolik może… przed ślubem?”

Kraków, 15.03.2016 r.

pobierz: wykład (mp3; 92,1 MB)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86616 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]