Władze stanu Nowy Jork obcięły dotacje dla uniwersytetu po skargach syjonistów

Aktualizacja: 2016-03-20 1:12 pm

City Univeristy of New York stracił 485 milionów dolarów publicznej dotacji po tym gdy zarzucono mu antysemityzm.

Nowojorski uniwersytet stał się celem ataków Organizacji Syjonistów Ameryki, którzy dotrzegli antysemityzm w aktywności studentów, animujących dyskusje polityczno-społeczne. Działaczom żydowskim chodziło o wydarzenia na których krytykowano politykę Izraela wobec Palestyńczyków. 

Deputowani Partii Republikańskiej stanu Nowy Jork przeforsowali po debacie, w czasie której powoływali się na stanowisko syjonistów, obcięcie funduszy przeznaczonych dla nojorskiej uczelni. Straciła ona 485 milionów dolarów. Stanowy senator i przewodniczący komisji do spraw edukacji z ramienia republikanów Ken LaValle uznał krytyki Izraela na uniwersytecie za “antysemickie incydenty”, które są “niedopuszczalne i muszą się skończyć”.

haaretz.com/kresy.pl

Za: Kresy.pl (20 marca 2016)

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86608 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]