Aktualizacja strony została wstrzymana

Parada św. Patryka w Nowym Jorku bez ruchów pro life, ale za to z homoseksualistami

W Nowym Jorku odbyła się doroczna parada z okazji święta św. Patryka. Wśród uczestniczących w pochodzie można było zobaczyć organizacje zrzeszające sodomitów maszerujących pod swoimi banderami. Organizatorzy jednak zabronili grupom pro life uczestniczenia ze swoimi transparentami.

Dwie organizacje homoseksualistów otrzymały pozwolenie na uczestnictwo w marszu z okazji święta św. Patryka, a grupy profile nie? Cała ta sprawa jest dziwna – powiedział William Donohue, przewodniczący Katolickiej Ligii dla Praw Religijnych i Obywatelskich. Jak dodał, organizatorzy w zeszłym roku najpierw wyrazili zgodę na obecność organizacji pro life, jednak w czasie przemarszu zostali oni usunięci. I dodał, że wówczas uczestniczyła w imprezie jedna organizacja osób homoseksualnych. W tym roku dołączyła druga, Lawendowa i Zielona Liga, której lider, Brendan Fay, otwarcie występował przeciwko nauczaniu Kościoła.

Elizabeth Rex, prezes Children First Foundation z Nowego Jorku, która promuje adopcje, poinformowała, że jej podanie o możliwość uczestnictwa w tegorocznym marszu zostało odrzucone. – Nigdy więcej nie będę chciała uczestniczyć w tym marsu, ponieważ obawiam się, że organizatorzy mogą wykorzystać naszą obecność i pozwolić razem z nami maszerować grupom proaborcyjnym. To jest koniec parady na dzień św. Patryka w takim kształcie w jakim była do tej pory – powiedziała.

Z kolei Dawn Eskew założyciel Personhood Education New York, budującej cywilizację życia, twierdzi że organizatorzy marszu w ogóle nie odpowiadali na jego telefony i emaile z pytaniami o możliwość uczestnictwa w paradzie. Eskew powiedziała, że jej znajomi uważali, że jej organizacja ma zbyt polityczny kontekst, ale jak sama stwierdziła, organizacje homoseksualne też nie są apolityczne.

Przewodniczący komitetu organizacyjnego, John Lahey publicznie złożył obietnicę, że organizacje pro life będą mogły uczestniczyć w paradzie. Jednak już rzecznik prasowy parady stwierdził, że żadne organizacje pro life nie będą mogły w niej uczestniczyć. – Chcę, żeby parada skupiła się na gestach dobrej woli wobec społeczności homoseksualnej – stwierdził.

Do sprawy odniósł się ordynariusz Nowego Jorku kardynał Timothy Dolan. „To nie jest tylko parada Irlandczyków. Maszerujemy, aby oddać cześć św. Patrykowi. Dla tego tak wielu stoi na straży i odpiera ataki mające osłabić katolickie początki parady” – napisał kard. Dolan na swoim blogu. „Nikt nie może obchodzić dnia św. Patryka bez świętowania etnicznego i religijnego dziedzictwa” – dodał.  ,,Byłoby to smutne gdyby siły sekularyzmu mogłyby zrobić to czego wieki opresyjnego prawa nie zdołały uczynić: wymazać wiarę irlandzkiej tożsamości” – napisał kardynał.

Źródło: ncregister.com

MR

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2016-03-18) | http://www.pch24.pl/parada-sw--patryka-w-nowym-jorku-bez-ruchow-pro-life--ale-za-to-z-homoseksualistami,42011,i.html

Skip to content