Dom mody Gucci przyznał „tęczowym nowożeńcom” prawo do płatnego „miesiąca miodowego”

Aktualizacja: 2016-03-18 9:55 am

Gucci – jeden z największych domów mody założony w 1923 r. we Florencji – postanowił pomóc homoseksualistom w promocji sodomii. Firma właśnie udzieliła dwutygodniowego urlopu płatnego pracownikom, którzy zawarli tzw. ślub homoseksualny. Kilka tygodni temu włoski Senat – wbrew powszechnemu oporowi społeczeństwa – przyjął skandaliczne prawo, zezwalające na homozwiązki partnerskie.

Dom mody z Florencji – nie czekając na zmianę przepisów w kwestii homoseksualnych związków partnerskich – przekształcił umowy o pracę, przyznając nowo zaślubionym homoseksualistom prawo do 14-dniowego urlopu tak jak ma to miejsce w przypadku par heteroseksualnych.

W oświadczeniu cytowanym przez „Il Messaggero” spółka podała, że to posunięcie, to „kolejne potwierdzenie ducha integracji i nowoczesności marki florenckiej”.

Gucci poszedł w ślady innych korporacji we Włoszech, w tym Citibanku i Ikei, przyznając prawo do tzw. miesiąca miodowego pracownikom, którzy wejdą w związek homoseksualny poza granicami kraju.

Podobne uprawnienie przyznało homoseksualnym „nowożeńcom” już w 2013 roku, włoskie centrum obsługi telefonicznej w Mediolanie – Call & Call, gdy jeden z jej pracowników poprosił o urlop, aby „wziąć ślub” w Niemczech.

Źródło: thelocal.it., AS.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86562 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]