Dom mody Gucci przyznał „tęczowym nowożeńcom” prawo do płatnego „miesiąca miodowego”

Gucci – jeden z największych domów mody założony w 1923 r. we Florencji – postanowił pomóc homoseksualistom w promocji sodomii. Firma właśnie udzieliła dwutygodniowego urlopu płatnego pracownikom, którzy zawarli tzw. ślub homoseksualny. Kilka tygodni temu włoski Senat – wbrew powszechnemu oporowi społeczeństwa – przyjął skandaliczne prawo, zezwalające na homozwiązki partnerskie.

Dom mody z Florencji – nie czekając na zmianę przepisów w kwestii homoseksualnych związków partnerskich – przekształcił umowy o pracę, przyznając nowo zaślubionym homoseksualistom prawo do 14-dniowego urlopu tak jak ma to miejsce w przypadku par heteroseksualnych.

W oświadczeniu cytowanym przez „Il Messaggero” spółka podała, że to posunięcie, to „kolejne potwierdzenie ducha integracji i nowoczesności marki florenckiej”.

Gucci poszedł w ślady innych korporacji we Włoszech, w tym Citibanku i Ikei, przyznając prawo do tzw. miesiąca miodowego pracownikom, którzy wejdą w związek homoseksualny poza granicami kraju.

Podobne uprawnienie przyznało homoseksualnym „nowożeńcom” już w 2013 roku, włoskie centrum obsługi telefonicznej w Mediolanie – Call & Call, gdy jeden z jej pracowników poprosił o urlop, aby „wziąć ślub” w Niemczech.

Źródło: thelocal.it., AS.

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2016-03-18) | http://www.pch24.pl/dom-mody-gucci-przyznal-teczowym-nowozencom-prawo-do-platnego-miesiaca-miodowego-,41979,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content