Aktualizacja strony została wstrzymana

Bp. Schneider: mamy obowiązek nawracania muzułmanów i żydów

Biskup pomocniczy diecezji Astana w Kazachstanie w wywiadzie udzielonym portalowi churchmilitant.com potwierdził, że nadal należy starać się o nawrócenie Żydów i muzułmanów. – Mam doświadczenie ludzi, którzy wychowali się jako muzułmanie, a zaczęli szukać Chrystusa i prosić o prawdę – stwierdził. Dementował tym samym informacje, jakoby Kościół rezygnował z misji wobec Żydów.

Bp. Schneider: mamy obowiązek nawracania muzułmanów i żydów

 Bp Atanazy Schneider w Poznaniu. Fot. Piotr Łysakowski

Bp Schneider w wywiadzie udzielonym portalowi churchmilitant.com poruszył kwestie stanowiące źródło wielu nieporozumień – podkreślił, że Pan Jezus mówiąc „idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody”, nie wyłączył żydów. – Powiedział „wszystkie narody”- i chrzcijcie Ich w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”. Jezus powiedział: „Jeśli we mnie nie uwierzycie nie będziecie mieli życia wiecznego” – stwierdził hierarcha.

– Powiedział to także do żydów i mówi to do nich także dzisiaj. Oni również muszą być posłuszni przymierzu z Bogiem, które ustanowił Jezus. Dlatego Apostołowie przemawiali do żydów w synagogach. Przez dwa tysiące lat Kościół modlił się o nawrócenie żydów. To jest akt miłości i miłosierdzia – powiedział biskup

Odnosząc się do dokumentu Papieskiej Komisji ds. Relacji Religijnych z Judaizmem zaznaczył, że dokument nie wyraża w sposób nieomylny Magisterium Kościoła. – W historii Kościoła można znaleźć dokumenty mające pastoralny charakter które były skonstruowane na bieżący użytek i zawierały błędy, i właśnie ten wspomniany dokument zawiera błędy. Jeśli coś nie jest nieomylne, może zawierać w sobie błędy – powiedział biskup. – Wspomniany dokument, zwiera nowe nauczanie, jedynie opinie, teorie – dodał.

Odniósł się także do planów zmiany wielkopiątkowej modlitwy za żydów przez konferencję biskupów Anglii oraz Niemiec. – Nie wiem czego oni chcą, ale musimy dostrzec prawdę. Jeśli ich kocham [żydów], to chcę aby poznali i pokochali Jezusa oraz zostali obmyci i oczyszczeni Najświętszą Krwią Jezusa Chrystusa oraz poznali Najświętszą Trójcę. Dlatego muszę się modlić o ich nawrócenie – powiedział biskup Schneider.

Pasterz z Astany mówił także o roli konferencji episkopatów. Według duchownego konferencje te nie reprezentują opinii wszystkich biskupów. – [Konferencja episkopatu] to jest tylko nomenklatura, która uważa, że reprezentuje wszystkich biskupów danego narodu. Taki sposób funkcjonowania konferencji biskupów jest bardzo problematyczny, jest przeciwny Boskiej strukturze Kościoła – stwierdził biskup.

Biskup Schneider powiedział także, że mimo, iż w Kazachstanie 70 proc. mieszkańców stanowią wyznawcy Islamu, to jednak w kraju panuje względny spokój. – Mentalność i kultura tych ludzi jest wolna od ekstremizmu, również rząd jest bardzo aktywny we wspieraniu dialogu między religijnego Jest bardzo czujny, aby uniknąć, albo nawet usunąć ekstremistów islamskich – powiedział.

Hierarcha odniósł się także do rosnącej siły Państwa Islamskiego na Bliskim Wschodzie. – USA, NATO mają wystarczającą siłę, aby pokonać ISIS, mogły to zrobić już na samym początku. Mają bardzo dobry wywiad, który informuje o wzroście siły państwa Islamskiego, ale nie zrobiły niczego – twierdzi bp Schneider.

Według bp. Schneidera obowiązkiem wszystkich chrześcijan jest nawracanie muzułmanów. – Oni również są odkupieni przez Chrystusa, muszą poznać Chrystusa, tak samo jak i żydzi. Oczywiście ewangelizacja wyznawców islamu jest bardzo trudna, zwłaszcza w państwach muzułmańskich. (…) Doświadczyłem takich nawróceń osobiście. Dopóki mamy wolność i pokój oraz dopóki nie żyjemy wśród islamskiej większości w Europie – jeszcze. Mówię tak ponieważ może on przyjść. Możemy i powinniśmy wyruszyć na misje do naszych muzułmańskich sąsiadów – stwierdził biskup Schneider.

Hierarcha poruszył również kwestię masonów. Podkreślił, że wolnomularstwo w swojej istocie jest antychrześcijańskie. – Oni odrzucają Chrystusa, odrzucają obiektywną prawdę. Promują relatywizm, który soi w sprzeczności z prawdą, z Ewangelią. Promują doktrynalne błędy masońskiej filozofii. To jest niekompatybilne z chrześcijańską i katolicką wiarą. Wolnomularstwo jest także ezoteryczne. (…) To wszystko wskazuje, że masoni są inną religią. Powtarzam: masoni są inną religią, są religią przeciwną Chrystusowi – powiedział biskup.

Według niego nawet gdy masoni angażują się w działalność filantropijną to jednak zagrożenie dla duszy z ich strony pozostaje. Przypomina także, że katolik nie może należeć do loży masońskiej, o czym przypomina orzeczenie kongregacji Nauki Wiary z 1983 roku, które nie zostało zmienione nawet przez papieża Franciszka. – Oczywiście wiemy, że masoni stanowią jedną z najbardziej wpływowych organizacji na każdym poziomie społecznym. To jest znany i oczywisty fakt – dodał.

Źródło: churchmilitant.com

MR

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2016-03-17) | http://www.pch24.pl/bp--schneider--mamy-obowiazek-nawracania-muzulmanow-i-zydow,41965,i.html

Skip to content