Aktualizacja strony została wstrzymana

Antysemicki nieczysty Żyd?

Średnio co pół roku jakiś ważny w Izraelu żyd musi powiedzieć coś głupiego o Polakach i Polsce. Wtedy ma poczucie, że dokonał czegoś ważnego w bieżącym półroczu. Ostatnio rabin Zalman Melamed wezwał izraelskich studentów, aby zrezygnowali z podróży do Polski, gdyż jest to „nieczysty, antysemicki kraj” – to podaje dziennik „Yediot Ahronoth” na swojej stronie internetowej.

Rabin Zalman Melamed powiedział, że Polska to „nieczyste państwo przepełnione antysemityzmem, dlatego Żydzi powinni rezygnować z podróży”. Taki mądry jest pan Melamed! Można powiedzieć, że Zalman Melamed na wyścigi konkuruje z niejakim Szlomo Avinerem, rabinem jerozolimskim który uważa z kolei, że Niemcy dlatego zakładali obozy koncentracyjne w Polsce, bo Polacy są antysemitami i dlatego naziści wybrali Polaków na kolaborantów. Szlomo Aviner wezwał izraelskie szkoły do anulowania wycieczek do obozów koncentracyjnych, gdyż „zarabiają na nich mordercy”.
Panowie Aviner i Melamed są prymitywnymi głupcami o niewyparzonych pyskach. Ale potrafią budować antysemityzm, jak robili to przez wieki ich rodacy. Mam jednak nadzieję, że tym razem im się nie uda, bo wspomniany Szlomo Aviner ogłosił niedawno w „The Jerusalem Post”, że „prawdziwy odwet nie polega na tym, żeby odbudowywać tam [w Polsce] społeczność tylko na tym, aby być tutaj, w Izraelu”.
Gratuluję pomysłu rabinowi Avinerowi! Zemścijcie się na nas i zostańcie w Izraelu.

Mirosław Orzechowski


Za: Blog Mirosława Orzechowskiego


Skip to content