Aktualizacja strony została wstrzymana

Prezydent Czech: Polski rząd ma prawo rządzić, niech Unia zajmie się sobą

Prezydent Czech: Polski rząd ma prawo rządzić, niech Unia zajmie się sobą

Prezydent Czech wyraził mocne poparcie dla Polski w czasie wizyty Andrzeja Dudy w Pradze.

– Rząd polski powstał w wyniku wolnych wyborów, a w związku z tym ma pełne prawo do realizacji działań, do których otrzymał mandat. (…) UE powinna skupić się wreszcie na swoim zadaniu – ochronie swoich granic – powiedział prezydent Czech Milo Zeman podczas spotkania z Andrzejem Dudą.

– Dziękuje za te słowa – odpowiedział Duda. – Jesteśmy otwarci na współpracę gospodarczą i wymianę gospodarczą. Mamy nadzieję, że będzie się ona rozwijała w każdym zakresie – dodał prezydent Polski.

Duda podkreślił znaczenie Grupy Wyszehradzkiej w rozwiązywaniu  problemów europejskich.

– W ramach Grupy Wyszehradzkiej mówimy jednym głosem. Kryzys migracyjny nie jest rozwiązany i Unia powinna podjąć w tej sprawie odpowiednie kroki. Jeszcze tok temu słyszałem, że Grupa straciła na znaczeniu i trzeba ja odbudować. Wydarzenia ostatniego roku pokazały, że grupa żyje, jest silna i potrafi mówić jednym głosem. To właśnie Republika Czeska ma przewodnictwo w Grupie, które w tym roku przejmie Rzeczpospolita – mówił Andrzej Duda.

wPolityce.pl/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (15 marca 2016) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-srodkowa?zobacz/prezydent-czech-polski-rzad-ma-prawo-rzadzic-niech-unia-zajmie-sie-soba

Skip to content