Aktualizacja strony została wstrzymana

TVP Info: Zbuntowani wydawcy zostali zwolnieni z pracy

Telewizyjna Agencja Informacyjna zwolniła wydawców, którzy zbuntowali się ws. relacji z manifestacji KOD.

W związku z odmową wykonania powierzonych zadań programowych, odmową zaproponowania alternatywnych pomysłów programowych i porzuceniem miejsca pracy, co bezpośrednio zagroziło ciągłości emisji TVP INFO, dyrektor TAI Mariusz Pilis zdecydował o natychmiastowym zwolnieniu kilku pracowników. 

Poniżej pełna treść oświadczenia TAI:

„W sobotę, 12 marca w opinii dyrekcji Telewizyjnej Agencji Informacyjnej protest KOD-u był ważnym, ale nie jedynym tematem dnia. Natomiast wydawczynie: Izabela Leśkiewicz i Magdalena Siemiątkowska uznały, że protest KODu- u powinien być dominującym wydarzeniem w serwisach informacyjnych TVP INFO.

W związku z odmową wykonania powierzonych zadań programowych, odmową zaproponowania alternatywnych pomysłów programowych i porzuceniem miejsca pracy, co bezpośrednio zagroziło ciągłości emisji TVP INFO, dyrektor TAI Mariusz Pilis zdecydował o natychmiastowym zakończeniu współpracy z wydawczyniami: Izabelą Leśkiewicz i Magdaleną Siemiątkowską.

TAI kończy też w trybie natychmiastowym współpracę z wydawczynią Małgorzatą Serafin, która odmówiła na antenie TVP INFO emisji dwóch materiałów reporterskich, które powstały dzień wcześniej w „Wiadomościach””.

Centrum Informacji TVP/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (15 marca 2016)

KOMENTARZ BIBUŁY: Potrzebne są w TVP i PR dalsze, dużo głębsze zmiany kadrowe, które – miejmy nadzieję – doprowadzą do jeszcze bardziej rzetelnego przekazu informacyjnego. Jeśli chodzi o TVP Wiadomości, polecamy na pierwszy rzut odsunięcie nijakiej Marii Stepan, ślepej antyrosyjskiej i proukraińsko-probanderowskiej propagandzistki. Pora skończyć z prymitywną demagogią i manipulacjami.

 


 

Skip to content