Izrael apeluje o wprowadzenie natychmiastowych kroków karnych przeciw Iranow

Aktualizacja: 2016-03-14 11:38 am

Ma to związek z irańskimi próbami z bronią rakietową

Izrael ustami premiera Beniamina Netanjahu zaapelował do mocarstw o ukaranie Iranu za przeprowadzenie serii prób z rakietami balistycznymi. Izrealeski przywódca mówi o zagrożeniu, jakie wypływa z irańskich pocisków dla miast jego kraju.

Pańśtwo Izreale był przeciwne zniesieniu sankcji związanych z sprzedażą ropy przez Iran, przez co popadły w konflikt dyplomatyczny z administracją Baracka Obamy. Amerykański prezydent dążył do zniesienia sankcji i unormowania stosunków z Iranem. Porozumienie do jakich doszli przywódcy zainteresowanych państw mówiło o zaprzestaniu irańskeigo programu atomowego. Programy rakietowe były elementami innego porozumienia.

kresy.pl / wprost.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86447 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]