Berliński stadion nazwany imieniem przedwojennego niemieckiego żydowskiego piłkarza

Aktualizacja: 2007-01-22 12:00 am

Berliński stadion został nazwany imieniem znanego przedwojennego piłkarza, niemieckiego Żyda Juliusza Hirscha. Podczas ceremoni, która odbyła się w niedzielę, 21 stycznia br., stadion An Eichkamp położony na terenie byłego Berlina Zachodniego został zadedykowany Hirschowi, pomimo sprzeciwu lokalnych klubów sportowych, które twierdziły, że Hirsch nie miał nic wspólnego z Berlinem, a nawet nigdy nie grał w Berlinie. Wniosek o nazwanie stadionu wypłynął w kwietniu 2006 roku ze strony żydowskich organizacji sportowych Jewish Maccabi.

Julius Hirsch był członkiem niemieckiej reprezentacji olimpijskiej w roku 1912 w Sztokholmie. Zginął w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz w 1943 roku.

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=864 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]