Minister Zbigniew Ziobro popiera karę śmierci. Ale nie postuluje jej, bo jesteśmy w Unii Europejskiej

Aktualizacja: 2016-03-1 10:20 am

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wyraził poparcie dla kary śmierci. Jak jednak zastrzegł, nie będzie jej postulował, gdyż funkcjonujemy w ramach określonych struktur międzynarodowych, które uniemożliwiają nam swobodę działania w tej materii.

Gdyby to ode mnie zależało, przywróciłbym karę śmierci – mówił w poniedziałkowym programie „Dziś Wieczorem” w TVP Info minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Kara powinna być adekwatna do winy, ale chodzę po ziemi i nie postuluję tego, dlatego, że jesteśmy w warunkach Unii Europejskiej, nie jest to możliwe. Dlatego proponuję karę dożywotniego pozbawienia wolności – dodał lider Solidarnej Polski.

Chciałbym, aby ta kara, była karą eliminującą tego typu morderców jak ten człowiek (Kajetan P.-red.), który zamordował tę młodą nauczycielkę języka włoskiego, zbezcześcił jej ciało, uciął jej głowę. To tak straszna zbrodnia, że ten człowiek nie zasługuje by wyjść na wolność – tłumaczył swoje stanowisko Zbigniew Ziobro.

Zdaniem polityka wachlarz kar, jakie może orzekać sąd, powinien zostać rozszerzony, szczególnie w przypadku morderców, gwałcicieli i pedofilów. – Dziś sąd może orzekać karę od miesiąca do 15 lat, karę 25 lat więzienia oraz dożywocia. Chcemy aby sąd mógł orzekać karę od tygodnia do 30 lat i karę dożywotnią – stwierdził Ziobro.

Źródło: TVP Info

MWł

 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86184 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]