Socjalistyczny rząd węgierski: Zakazać “negowania Holokaustu”

Aktualizacja: 2009-04-22 9:42 am

Węgierski socjalistyczny rząd wezwał parlamentarzystów do zmiany przepisów i wprowadzenie zakazu tzw. negowania Holokaustu.

Minister Edukacji i Kultury, Istvan Hiller powiedział 20 kwietnia br. w wywiadzie dla węgierskiej agencji informacyjnej MTI, że “jest obowiązkiem demokratycznym wprowadzenie zakazu negowania Holokaustu”. Hiller podkreślił, że Węgry powinny dołączyć do wielu krajów europejskich, w których obowiązują już przepisy penalizujące “negowanie Holokaustu”, i że w sprawie niektórych pytań “nie powinno być miejsca na kompromis”.

Ministrowi Hiller wtóruje Ildiko Lendvai, obecnie przewodnicząca Węgierskiej Partii Socjalistycznej, a w czasach stalinowskich wierna działaczka partii komunistycznej, która powiedziała, że “negowanie Holokaustu nie powinno w żadnym kraju europejskim być niekaralne”.

Na ulicach Budapesztu, w sobotę, 18 kwietnia br. odbył się protest i przemarsz narodowych i patriotycznych organizacji węgierskich, protestujących przeciwko “dyktaturze syjonistycznej”. Media zupełnie zignorowały to wydarzenie, które jednak rozjuszyło prosyjonistycznych działaczy.

Na Węgrzech rządzi obecnie socjalistyczna partia Magyar Szocialista Párt, należąca do Międzynarodówki Socjalistycznej, tworu kontynuującego ideały bolszewicko-żydowskej rewolucji w Rosji i wielu krajach świata oraz walkę z porządkiem chrześcijańskim.

Opracowanie: Bibula Information Services – B.I.S. – www.bibula.com – na podstawie UPI

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=8617 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]