Cenckiewicz: Wałęsa mógł współpracować z milicją już przed 1967 r

Aktualizacja: 2016-03-1 10:21 am

Jest ślad potwierdzający informację, że współpraca Wałęsy z milicją miała miejsce już przed rokiem 1967. – uważa Sławomir Cenckiewicz, dyrektor Centralnego Archiwum Wojskowego.

Cenckiewicz ujawnił, że w teczce personalnej, dokumentującej sposób pozyskania Wałęsy, jest “karta sprawdzeniowa” z adnotacją KP MO w Lipnie.

– To jest ślad, pewien trop potwierdzający informacje, które pojawiały się wcześniej, że jakaś współpraca Wałęsy z milicją, nawet wcześniej niż przed rokiem 1967, miała miejsce. Czy tak było, czy to jest tylko rejestracja kogoś, kto się znalazł w zainteresowaniu MO z innego powodu – nie wiemy – mówił Cenckiewicz.

Prof. Cenckiewicz podpowiedział także jak sprawdzić czy Wałęsa współpracował z MO w młodości.  

– Przychodzi mi na myśl jeden sposób. Prezes IPN mógłby wystąpić do Komendanta GP z prośbą o uzyskanie informacji na temat tej rejestracji. Z zapytaniem, czy w kartotekach milicyjnych z lat 60. nie pojawia się nazwisko Lecha Wałęsy. Jeśli się pojawia, to IPN chciałby kopie takich materiałów pozyskać – oświadczył.

wp.pl/KRESY.PL

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86168 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]