Autonomiczny samochód Google sprawcą wypadku w Kalifornii

Aktualizacja: 2016-03-1 9:46 am

Incydent miał miejsce 14 lutego. Teraz sąd wydał orzeczenie w tej sprawie.

Jak donosi agencja Reuters 14 lutego w mieście Mountain View w Kalifornii sterowany autopilotem samochód Google model Lexus RX450h uderzył w autobus miejski próbując ominąć przeszkodę na drodze. Nikt nie został ranny. Sąd orzekł, że wypadek nastąpił z winy automatycznego samochodu.

Władze Kalifornii zalegalizowały używanie samochodów z autopilotem już w 2012 roku. Obecnie w samym Mountain View jest 20 takich maszyn.

Reuters/KRESY.PL

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86166 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]