W Radzie Miejskiej w Phoenix: po prowokacji satanistów, minuta ciszy zamiast modlitwy…

Przez kilka tygodni władze w amerykańskim Phoenix prowadziły spór  z kilkuosobową grupą radnych-satanistów. Radni domagali się, aby w sposób legalny, przed każdą sesją Rady Miasta mogli uprawiać swoje satanistyczne modły.

 W Radzie Miejskiej w Phoenix: po prowokacji satanistów, minuta ciszy zamiast modlitwy…

W efekcie władze  – czując się bezsilne – wydały paradoksalny zakaz. Zabroniły modlitwy, zarówno satanistom, jak i przedstawicielom wszystkich innych religii, w tym przede wszystkim chrześcijanom. Na te co najmniej dziwne decyzje radnych w stanie Arizona się nie kończą – w ramach walki z satanistami i zakazywaniem modlitwy podjęto decyzję, by każde posiedzenie Rady Miasta zaczynać od… minuty ciszy.

Decyzja ta spowodowała liczne protesty zarówno mieszkańców miasta, jak i wielu urzędników państwowych. Uznali oni, że to sataniści wyszli  zwycięsko z całego zamieszania. – To najsmutniejszy dzień w historii Phoenix  – napisał na Twitterze Sal DiCiccio, radny, który jako jedyny głosował za zachowaniem modlitwy przed sesjami.

Jednak burmistrz Phoenix i ci radni, którzy głosowali za zakazem modlitw swoją decyzję argumentowali bardzo prawdopodobnym procesem sądowym i sporymi kosztami. Burmistrz Phoeinix, Greg Stenton oświadczył, że dyskryminacja jakiejkolwiek religii jest naruszeniem tych wartości, na które składali przysięgę, a on sam podchodzi do tej kwestii w sposób bardzo zasadniczy.

ChS

Źródło „Washington Post”

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2016-02-27) | http://www.pch24.pl/w-radzie-miejskiej-w-phoenix--po-prowokacji-satanistow--minuta-ciszy-zamiast-modlitwy,41487,i.html

Skip to content