W Radzie Miejskiej w Phoenix: po prowokacji satanistów, minuta ciszy zamiast modlitwy…

Aktualizacja: 2016-02-27 11:48 am

Przez kilka tygodni władze w amerykańskim Phoenix prowadziły spór  z kilkuosobową grupą radnych-satanistów. Radni domagali się, aby w sposób legalny, przed każdą sesją Rady Miasta mogli uprawiać swoje satanistyczne modły.

 W Radzie Miejskiej w Phoenix: po prowokacji satanistów, minuta ciszy zamiast modlitwy…

W efekcie władze  – czując się bezsilne – wydały paradoksalny zakaz. Zabroniły modlitwy, zarówno satanistom, jak i przedstawicielom wszystkich innych religii, w tym przede wszystkim chrześcijanom. Na te co najmniej dziwne decyzje radnych w stanie Arizona się nie kończą – w ramach walki z satanistami i zakazywaniem modlitwy podjęto decyzję, by każde posiedzenie Rady Miasta zaczynać od… minuty ciszy.

Decyzja ta spowodowała liczne protesty zarówno mieszkańców miasta, jak i wielu urzędników państwowych. Uznali oni, że to sataniści wyszli  zwycięsko z całego zamieszania. – To najsmutniejszy dzień w historii Phoenix  – napisał na Twitterze Sal DiCiccio, radny, który jako jedyny głosował za zachowaniem modlitwy przed sesjami.

Jednak burmistrz Phoenix i ci radni, którzy głosowali za zakazem modlitw swoją decyzję argumentowali bardzo prawdopodobnym procesem sądowym i sporymi kosztami. Burmistrz Phoeinix, Greg Stenton oświadczył, że dyskryminacja jakiejkolwiek religii jest naruszeniem tych wartości, na które składali przysięgę, a on sam podchodzi do tej kwestii w sposób bardzo zasadniczy.

ChS

Źródło „Washington Post”

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86119 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]