Dziennikarz „Do Rzeczy” krytycznie o logo Dnia Wyklętych w TVP: to koszmar

Aktualizacja: 2016-02-27 11:45 am

Wojciech Wybranowski „logo lansowane przez TVP na dzień Źołnierzy Wyklętych” uważa za „skrzyżowanie loga Anonimous z manekinem”. Zdaniem dziennikarza „Do Rzeczy” – to koszmar.

Dziennikarz „Do Rzeczy” krytycznie o logo Dnia Wyklętych w TVP: to koszmar

Źródło: Oficjalny spot wyprodukowany przez Telewizję Polską z okazji Narodowego Dnia Pamięci Źołnierzy Wyklętych

W ramach przygotowań do obchodów Narodowego Dnia Pamięci Źołnierzy Wyklętych TVP zrealizowała spot upamiętniające partyzantów walczących z komunistyczną władzą. Materiał jest opatrzony specjalnym logo.

Krytycznie o symbolu na Twitterze wypowiedział się dziennikarz „Do Rzeczy”, Wojciech Wybranowski.

„Logo lansowane przez TVP na dzień Źołnierzy Wyklętych, to skrzyżowanie loga Anonimous z manekinem, to jakiś koszmar. Aż oczy bola” (pisownia oryginalna) – czytamy we wpisie Wybranowskiego.

Jego zdaniem „mógł to wymyslec tylko jakiś domorosly rewolucjonista-poprawiacz. Ale to logo aż w oczy kłuje takie niewydarzone”. (pisownia jw.).

Wpis Wybranowskiego wywołał dyskusję, w której przeważają głosy krytyczne wobec pomysłu na logo. Warto przypomnieć również, że na ryngrafach noszonych przez Wyklętych nadzwyczaj często obecny był wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej lub Ostrobramskiej. Podobiźnie Maryi towarzyszył zwykle Orzeł, podkreślający umiłowanie Ojczyzny. “Ponadto poszczególne odziały posiadały swoje znaki odnoszące się do najstarszych tradycji” – jak zauważają internauci.

Źródło: Twitter

luk

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86116 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]