Wiceminister potwierdza: w 2016 Polska wpłaci do Brukseli więcej niż dostanie

Aktualizacja: 2016-02-26 9:22 am

Wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński potwierdził w jednym z programów telewizyjnych, że w tym roku wpłacimy do unijnej kasy więcej niż dostaniemy. Tym samym Polska staje się płatnikiem netto.

Jak informuje serwis Money.pl, to pierwsza tego rodzaju sytuacja od momentu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Powodem tej sytuacji mają być opóźnienia w wydawaniu środków. „Gospodarka odczuje te pieniądze dopiero na przełomie trzeciego, czwartego kwartału” – tłumaczy Kwieciński. Zaznaczył, że choć w ramach nowej perspektywy budżetowej Polska zagwarantowała sobie ok. 500 mld zł, to pieniądze te będą wydawane przez kilka najbliższych lat.

„W starej perspektywie wszystko zostało nam wypłacone. Jeśli chodzi o nową, to ona niestety jest bardzo opóźniona” – powiedział wiceminister. Dodał, że w podpisanych umowach jest nieco ponad 16 mld zł, a wydanych zaledwie 2 mld zł. Według niego każdego miesiąca powinniśmy wydawać ok. 4 mld zł.

money.pl / Kresy.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86094 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]