Aktualizacja strony została wstrzymana

Smolar: o współpracy Wałęsy z SB wiedziałem od 1992. Oto jak salon utrzymywał kłamstwo założycielskie III RP

Jeden z najbardziej wpływowych ideologów III RP gościł w poniedziałek w radiu RMF FM. Przyznał tam, że od dawna wiedział, iż Lech Wałęsa był TW „Bolkiem”. Dodał jednak, że… nie ma to żadnego znaczenia!

Coraz szersze kręgi przyznają się do podtrzymywania kłamstwa założycielskiego III RP. Tym razem o swej wiedzy na temat agenturalnej przeszłości pierwszego demokratycznie wybranego prezydenta III RP opowiedział szef Fundacji Batorego Aleksander Smolar.

Smolar został zapytany przez Konrada Piaseckiego, czy „to, co wynurzy się dziś z teczki gen. Kiszczaka, pokaże nam prawdziwe oblicze historii i prawdziwe oblicze Lecha Wałęsy?”.  Smolar zdecydowanie zaprzeczył, mówiąc, iż historia jest skomplikowana więc odsłonięcie szafy Kiszczaka „pokaże jedynie fragmencik”. – Nawet przyjmując hipotezę, że on – jak się mówi – podpisał deklarację, to wiemy o tym od bardzo dawna – dodał.

Dziennikarz przytomnie dopytał więc, od kiedy Smolar zna prawdę o TW Bolku. – Ja wiedziałem o tym już prawie na pewno od listy Macierewicza. Po prostu. Czyli innymi słowy to jest wczesny okres III RP, ale przecież w czasach Solidarności już ludzie z jego środowiska, kierowani zawiścią, czy jakkolwiek bądź, którzy razem z nim pracowali – jak Gwiazdowe, Anna Walentynowicz – opowiadali o nim jako o agencie. I te plotki przenikały – stwierdził szef Fundacji Batorego.

Przypomnijmy, że koledzy Aleksandra Smolara z salonu III RP przez lata wyśmiewali małżeństwo Gwiazdów, Annę Walentynowicz, Krzysztofa Wyszkowskiego i innych ludzi współpracujących z Wałęsą w czasach „Solidarności” za to, że ośmielali się mówić, iż szef NSZZ „S” podpisał zgodę na współpracę a potem donosił na kolegów.

Wtedy nie uważałem za wiarygodne, ale równocześnie wtedy, kiedy miałem już dość głębokie przekonanie, że miał ten rozdział Lech Wałęsa, to znaczy po grudniu ’70 roku, jako młody robotnik, ze wsi pochodzący, że jego złamano. Ja to brałem pod uwagę, tylko równocześnie wie pan – to, czego on dokonał już w ’80 roku, było tak wielkie i tak świadczyło o zerwaniu z tą przeszłością, że to nie miało znaczenia – wyjaśnił Smolar.

Źródło: RMF FM

kra

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-02-22)

Wybrane komentarze internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:

Robokopo
Ależ oczywiście, że „nie miało to żadnego znaczenia” dla tego Żyda. Cała III RP to układ między Chamami a Żydami.

Skip to content