Aktualizacja strony została wstrzymana

W Barcelonie wystawili „poetyckie” bluźnierstwo za państwowe pieniądz

Środowiska feministyczne zorganizowały w hiszpańskiej Barcelonie bluźnierczą hucpę. Poetka Dolores Miguel wygłosiła w tym mieście stworzoną przez siebie trawestację modlitwy Ojcze Nasz, w której wychwala się żeńskie organy płciowe i prawo do aborcji.

Dolores Miguel to pochodząca z Katalonii laureatka lokalnej literackiej nagrody, Premio Ciudad de Barcelona. W poniedziałek zaprezentowała w Barcelonie swoją trawestację modlitwy Ojcze Nasz, którą nazwała Madre nuestra (Matko nasza). Przestawiając niektóre słowa chrześcijańskiej modlitwy, wulgarnie opiewała narządy płciowe oraz postulowała legalność aborcji.

Przeciwko wystąpieniu „poetki” zaprotestował przedstawiciel barcelońskich struktur prawicowej Partii Ludowej, Fernández Diaz. „To, co usłyszałem, głęboko mnie zraniło” – napisał polityk w mediach społecznościowych. „Chodzi tu o szacunek. Z katolikami pozwalają sobie na wszystko, ale jednocześnie strzegą się przed zastosowaniem tak samo rozumianej wolności wobec innych, na przykład gdy chodzi o żarty z islamu” – dodał Diaz.

Bluźnierstwo skomentował też biskup Terrassy, José Ángel Saiz. – Ta poezja jest niewątpliwie bluźniercza. Jak długo będzie się jeszcze nadużywać cierpliwości katolików? – pytał.

Jako „instytucjonalny błąd” określił wystąpienie „poetki” były burmistrz Barcelony, Xavier Trias. Wskazał, że do podobnego bluźnierstwa nie powinno dochodzić w ramach oficjalnych, przygotowanych przez miasto uroczystości.

Niestety, po wyborach regionalnych w 2015 roku władzę w Barcelonie sprawuje lewicowa aktywistka Ada Colau należąca do koalicji złożonej z populistycznej partii Podemos, Zielonych oraz katalońskich lewicowych nacjonalistów. Colau została wybrana na burmistrza przy poparciu innych jeszcze formacji lewicowych i lewackich.

Pach

Źródło: Katholisches.info

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-02-21)

Skip to content