Nike zerwała kontrakt ze sławnym bokserem za jego biblijne poglądy na temat homoseksualizmu

Aktualizacja: 2016-02-18 9:32 am

Filipiński bokser Manny Pacquiao stracił kontrakt znanego koncernu produkującego sportową odzież i obuwie po tym gdy niepochlebnie wypowiedział się o homoseksualistach.

Wybitny pięściarz w swojej ojczyźnie ubiega się obecnie o wybór na senatora. Z tego też powodu bywa gościem programów publicystycznych. W jednym z wywiadów został zapytany o swoję ocenę homoseksualizmu. W krytycznej wypowiedzi Pacquiao stwierdził nawet, że są “gorsi od zwierząt”. Następnie na swoim koncie na Facebooku napisał, że nie ma nic przeciwko samym homoseksualistom ale jest zdecydowanie przeciwny zrównywania ich związków z małżeństwami. Jak potem dodał w komentarzu na Instagramie “powiedział tylko prawdę o której mówi Biblia”.

Mimo to firma Nike ogłosiła zerwanie “związków z Manny Pacquiao” uzasadniając to tym, że “Nike zdecydowanie sprzeciwia się dyskryminacji i ma długą tradycję wspierania i występowania za prawami społeczeności LGBT”.

37-letni Manny Pacquiao jest legendą boksu. Zaczynał swoją zawodową karierę od mistorzstwa w wadze muszej, by następnie próbować szans w kolejnych. Zdobył mistrzowskie pasy wag piórkowej, junior lekkiej, lekkośredniej, półśredniej. Federacje BWAA, WBC, WBO nadały mu tutuł najlepszego boksera pierwszej dekady XXI wieku.

bbc.com/kresy.pl

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=85890 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]