Teatr przygotował specjalny bilet walentynkowy dla homoseksualistów

Warszawski Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, którego dyrektorem jest Paweł Łysak, przygotował na walentynki kontrowersyjny rodzaj biletu grupowego. „Bilet dla dwóch” skierowany jest bowiem do osób pozostających w układach homoseksualnych. Wkrótce obsługa techniczna teatru przejdzie… warsztaty antydyskryminacyjne.

Jak przypomina portal niezalezna.pl, dyrektor Teatru Powszechnego, Paweł Łysak, zasłynął kilkanaście miesięcy temu pomysłem zwalniania aktorów, którzy ukończyli 60 rok życia. Teraz Łysak postanowił przypomnieć o wyznawanych przez siebie kontrowersyjnych pomysłach ideologicznych, robiąc ukłon w stronę subkultury LGBT.

 14 lutego, czyli w dniu uznawanym niekiedy za święto zakochanych, warszawski Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera wprowadzi do sprzedaży bilety dedykowane homoseksualistom.

 „Z okazji Dnia Zakochanych Teatr Powszechny wprowadza do stałej oferty nowy rodzaj biletu. Jest to skierowany szczególnie do par jednopłciowych bilet dla dwóch. Umożliwia on obejrzenie wybranego spektaklu w dowolnym terminie wraz z bliską osobą. Poprzez swoją propozycję Teatr Powszechny pragnie wyrazić szacunek dla praw mniejszości seksualnych w Polsce” – czytamy na stronie teatru kierowanego przez Pawła Łysaka.

 Teatr Powszechny otrzymuje rocznie dotację ze środków publicznych wysokości aż 7 milionów złotych – zauważa niezalezna.pl. Być może tego rodzaju wsparcie, zamiast zmusić władze teatru do uatrakcyjnienia oferty i rynkowej walki o klienta, pozwala im na nieskrępowaną realizację własnych ideologicznych wizji oderwanych od rynkowych realiów. Na homo-bilecie się jednak nie skończy.

 „Teatr Powszechny chce być miejscem przyjaznym dla wszystkich widzów. Dlatego w najbliższym czasie Obsługa widowni weźmie udział w warsztatach antydyskryminacyjnych, które mają na celu uwrażliwienie na mechanizmy tworzenia się stereotypów, mowy nienawiści i przemocy wobec mniejszości nie tylko seksualnych, ale także narodowych i religijnych” – czytamy na stronie placówki, która chwali się, że objęła patronat nad imprezą pt. „Równe Prawa do miłości”. Ma ona promować „równość oraz wolność od uprzedzeń”.

Pch24.pl/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (13 lutego 2016) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/teatr-przygotowal-specjalny-bilet-walentynkowy-dla-homoseksualistow

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content