Tajna wizyta Victorii Nuland w Polsce

Aktualizacja: 2016-02-11 12:38 pm

Victoria Nuland, współpracowniczka szefa amerykańskiej dyplomacji, złoży dziś nieoficjalną wizytę w Warszawie. Jej rozmowy z przedstawicielami polskich władz mają dotyczyć m.in. obecności wojsk USA w Polsce.

Jak informuje „Rzeczpospolita”, bliska współpracowniczka Johna Kerry i szefowa Biura ds. Europy i Eurazji ma odbyć w Warszawie kilka rozmów, m.in. z przedstawicielami kancelarii prezydenta oraz rządu. Mają one dotyczyć bezpieczeństwa regionalnego, marcowej wizyty prezydenta Dudy w USA, a także lipcowego szczytu NATO w Warszawie.

Gazeta powołuje się na anonimowego polskiego dyplomatę, którego zdaniem wizyta Nuland jest dla Polski bardzo ważna, w tym „w kontekście naszych celów związanych ze szczytem NATO i stałą obecnością wojsk sojuszniczych, w tym amerykańskich na naszym terytorium”.

Rp.pl / rmf24.pl / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (11 lutego 2016)

 


 

Petru spotka się z amerykańską dyplomatką

W planie tajemniczej wizyty Victorii Nuland w Polsce jest spotkanie z… Ryszardem Petru.

Jak wcześniej informowaliśmy, Victoria Nuland, współpracowniczka szefa amerykańskiej dyplomacji, złoży dziś nieoficjalną wizytę w Warszawie. Jej rozmowy z przedstawicielami polskich władz mają dotyczyć m.in. obecności wojsk USA w Polsce.

W planie wizyty Nuland jest także spotkanie z Ryszardem Petru z Nowoczesnej. O tym, czego będą dotyczyć rozmowy mówił w Radiowej Trójce sam zainteresowany.

Ja zostałem poproszony o to spotkanie. W czasie takich spotkań zawsze mówię, że PiS zdobył 37,5% a nie 50%, że nie ma większości konstytucyjnej.. no i że jest silna opozycja. Ważne jest to, że Polska nie stała się nagle eurosceptyczna, tylko PiS stał się eurosceptyczny po wygraniu wyborów. To nie jest tak, ze Polska skręciła w antyeuropejski kierunek, tylko robi to Jarosław Kaczyński. Będę tłumaczył, że w Polsce nie jest tak źle” – opowiadał Petru w Polskim Radiu.

IAR/300polityka.pl/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (11 lutego 2016)

 


 

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=85757 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]