Portugalskie lewactwo za homoadopcją. Weto prezydenta uchylone

Głosami partii lewicowych portugalski parlament uchylił prezydenckie weto w sprawie ustawy przyznającej układom jednopłciowym pełne prawo do adopcji dzieci oraz ustawy znoszącej restrykcje dotyczące aborcji.

Posłuch postulatom homolobby dali deputowani z rządzącej partii socjalistycznej (PS)i jej komunistycznej sojuszniczki (PCP) oraz radykalnego Bloku Lewicy (BE) oraz część członków partii tzw. centroprawicowych. Za zachowaniem zmian w ustawie o aborcji – likwidacja obowiązku doradztwa dla kobiet zamierzających pozbawić życia własne dziecko  – głosowała tylko lewica.

Obie ustawy wejdą w życie jeszcze w tym miesiącu.

25 stycznia prezydent Portugalii Anibal Cavaco Silva zawetował przyjętą w listopadzie ub.r. przez parlament ustawę zezwalającą na adopcję dzieci przez pary homoseksualne. Jak wyjaśnił w opublikowanym na stronie kancelarii prezydenta oświadczeniu zawetowanie ustawy wynikało z troski o dobro najmłodszych obywateli Portugalii.

Prezydenckie weto zostało przyjęte z satysfakcją przez hierarchię Kościoła katolickiego w Portugalii. Patriarcha Lizbony, kardynał Manuel Clemente uznał je za dobrą decyzję. – Jesteśmy przekonani, że dla prawidłowego rozwoju dziecka niezbędne są wzory zarówno męskie, jak i żeńskie w procesie wychowania najmłodszych – powiedział portugalski purpurat.

Źródło: rp.pl

luk

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-02-11)

Skip to content