Aktualizacja strony została wstrzymana

Portugalia: wizyta papieża Franciszka w Fatimie w maju 2017 roku

Papież Franciszek przybędzie do Fatimy w 2017 r. na uroczystości setnej rocznicy objawień maryjnych, które miały miejsce w tej portugalskiej miejscowości. Wizyta została zaplanowana ma maj.

Jak poinformował ks. Carlos Cabecinhas, rektor Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie, Stolica Apostolska rozpatruje dwie daty pielgrzymki papieskiej: 12 i 13 maja. – Wciąż nie wiemy, czy będzie to tylko jeden dzień, czy dwa, podczas których Ojciec Święty zaszczyci nas swoją obecnością. Spodziewamy się, że powinien wziąć udział w głównych obchodach rocznicowych przypadających na 13 maja – powiedział rektor portugalskiego sanktuarium.

Dotychczas znana była jedynie wola Franciszka do odwiedzenia Fatimy w 2017 r. Spekulowano, że do wizyty może dojść w maju lub październiku.

Ks. Cabecinhas wyjaśnił, że decyzje dotyczące daty i programu wizyty Ojca Świętego w Fatimie zapadną ostatecznie w Watykanie i władze sanktuarium nie będą miały nań żadnego wpływu. – Mamy jedynie duże oczekiwania, że Franciszek nas odwiedzi, a obchody setnej rocznicy objawień będą jednym wielkim świętem – dodał rektor, ujawniając, że propozycja daty papieskiej wizyty w Fatimie pochodzi od władz sanktuarium.

Franciszek będzie czwartym papieżem, który odwiedzi portugalskie sanktuarium maryjne. Wcześniej do Fatimy pielgrzymowali Paweł IV, Jan Paweł II oraz Benedykt XVI. Kardynał Jorge Bergoglio przed wstąpieniem na tron papieski nigdy nie gościł w Portugalii.

KAI

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-02-04)

KOMENTARZ BIBUŁY: Obawiamy się wizyty Francisza w Fatimie, bowiem jego wypowiedzi – tak jak niemal wszystkie dotychczasowe, a szczególnie te 'spontaniczne’ – potrafią przekreślić właściwą interpretację katolicką, zasiać zwątpienie w nauczanie Kościoła, zamącić w głowach, i tak już dostatecznie zdezorientowanych wiernych.
Jednak z uwagi na to, że jest on właśnie nieobliczalny, może powiedzieć coś więcej o III Tajemnicy Fatimskiej, coś co do tej pory było skrywane, pomijane czy celowo przekręcane.

Oczywiście mamy również kwestię wyjaśnienia wizji siostry Łucji, która mówi nie o papieżu lecz o „biskupie w bieli”, a przecież wokół osoby Franciszka – nazywającego się z uporem biskupem Rzymu, a nie Papieżem – urosło wiele zagadek, np. co do legalności zajmowanego przez niego urzędu.

Skip to content