Międzynarodowy konkurs wzornictwa przemysłowego. PESA Dart najpiękniejszym pociągiem!

Aktualizacja: 2016-02-2 11:40 am

Ogłoszono wyniki międzynarodowego konkursu iF Design Award. Spośród ponad pięciu tysięcy zgłoszonych produktów jury wybrało PESĘ Dart jako najpiękniejszy pociąg na świecie. Jest to kolejna nagroda na koncie bydgoskiego producenta.

Międzynarodowy konkurs wzornictwa przemysłowego. PESA Dart najpiękniejszym pociągiem!

Projektanci przedsiębiorstwa Pesa Bydgoszcz pokonali konkurencję z 53 krajów, które zgłosiły 5295 produktów do konkursu iF Design, uznawanego za jeden z najbardziej prestiżowych konkursów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. W konkursie zwyciężyła Pesa Dart, pierwszy polski pociąg elektryczny o standardzie Inter City.

Ta nagroda potwierdza słuszność decyzji o utworzeniu przez PESA własnego Działu Badań i Rozwoju, z silnym zespołem projektantów. Postawiliśmy na innowacje i nowoczesny design, bo od lat jesteśmy przekonani, że właśnie dzięki temu możemy konkurować na międzynarodowych rynkach – komentuje prezes Pesy, Tomasz Zaboklicki.

Dla mnie, dla całego działu R&D to ważne potwierdzenie, że potrafimy dostrzegać potrzeby, definiować i realizować produkty na wysokim, światowym poziomie. To jest nasza wizja, nasz wspólny cel i nasza, oby nigdy niezaspokojona ambicja – mówi z kolei Bartosz Piotrowski, szef zespołu projektantów.

Jest to kolejna, po sukcesie tramwaju Krakowiak i lokomotywy Gama, nagroda, jaką może się pochwalić bydgoskie przedsiębiorstwo. Sam Bartosz Piotrowski dwukrotnie uzyskał tytuł Designera Roku.

Źródło: fakt.pl

FO

fot. Jakub Murat / Wikimedia Commons

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=85574 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]