Wielka Brytania legalizuje eksperymenty nad genami nienarodzonych dzieci

Aktualizacja: 2016-02-3 10:24 am

Kontrowersyjny program może w przyszłości doprowadzić do „projektowania dzieci na zamówienie” – alarmują eksperci.

Zmodyfikowane genetycznie zarodki mają być niszczone po 7 dniach. Zdaniem naukowców badania mają też rozwijać technikę in vitro.

Zachodnie media wskazują, że bieżący rok będzie naznaczony kryzysem migracyjnym i ekspansją eksperymentów genetycznych – mówi ks. prof. Paweł Bortkiewicz, bioetyk.

– Przykład Wielkiej Brytanii ujawnia w sposób bardzo czytelny powiązanie trzech rzeczywistości – reprodukcji in vitro, diagnostyki preimplantacyjnej i eugeniki. To są rzeczywistości, które wiążą się ze sobą w bardzo ścisły i bardzo konkretny sposób. Musimy pamiętać, że nie da się tych rzeczywistości od siebie oddzielić. Jeżeli wyrażamy zgodę na in vitro, wyrażamy również zgodę w mniejszym lub większym stopniu na eugenikę człowieka. To jest problem ogromnie istotny dlatego, że on w sposób już ewidentny odsłania, że nie mamy tutaj do czynienia absolutnie z żadną medycyną czy chęcią leczenia człowieka, ale jest to zagadnienie projektowania i instrumentalizacji osoby ludzkiej – podkreśla ks. prof. Paweł Bortkiewicz w wypowiedzi dla Radia Maryja.

radiomaryja.pl/KRESY.PL

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=85559 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]