Wielka Brytania legalizuje eksperymenty nad genami nienarodzonych dzieci

Kontrowersyjny program może w przyszłości doprowadzić do „projektowania dzieci na zamówienie” – alarmują eksperci.

Zmodyfikowane genetycznie zarodki mają być niszczone po 7 dniach. Zdaniem naukowców badania mają też rozwijać technikę in vitro.

Zachodnie media wskazują, że bieżący rok będzie naznaczony kryzysem migracyjnym i ekspansją eksperymentów genetycznych – mówi ks. prof. Paweł Bortkiewicz, bioetyk.

– Przykład Wielkiej Brytanii ujawnia w sposób bardzo czytelny powiązanie trzech rzeczywistości – reprodukcji in vitro, diagnostyki preimplantacyjnej i eugeniki. To są rzeczywistości, które wiążą się ze sobą w bardzo ścisły i bardzo konkretny sposób. Musimy pamiętać, że nie da się tych rzeczywistości od siebie oddzielić. Jeżeli wyrażamy zgodę na in vitro, wyrażamy również zgodę w mniejszym lub większym stopniu na eugenikę człowieka. To jest problem ogromnie istotny dlatego, że on w sposób już ewidentny odsłania, że nie mamy tutaj do czynienia absolutnie z żadną medycyną czy chęcią leczenia człowieka, ale jest to zagadnienie projektowania i instrumentalizacji osoby ludzkiej – podkreśla ks. prof. Paweł Bortkiewicz w wypowiedzi dla Radia Maryja.

radiomaryja.pl/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (02 lutego 2016) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/wielka-brytania-legalizuje-eksperymenty-nad-genami-nienarodzonych-dzieci

Skip to content