Odzyskajmy nasz kraj! Brytyjczycy organizują „chrześcijańskie patrole” w muzułmańskich dzielnicach

Aktualizacja: 2016-01-26 10:13 am

Aktywiści organizacji Britain First przeszli w sobotę przez Luton rozdając patriotyczne materiały. Muzułmanie, którzy stanowią dużą część mieszkańców tego podlondyńskiego miasta, zareagowali agresywnie wdając się w dyskusję z aktywistami patriotycznej organizacji. Imigranci są przekonani o nieuchronnej islamizacji Wielkiej Brytanii. Britain First próbuje uświadomić Brytyjczykom zagrożenie poprzez organizowane przez siebie akcje.

W sobotę 23 stycznia organizacja Britain First opublikowała materiał filmowy z przeprowadzonego „chrześcijańskiego patrolu”. Akcja została przeprowadzona w podlondyńskim Luton zamieszkałym przez dużą liczbę imigrantów z Bliskiego Wschodu. Opublikowany film pokazuje grupę osób przemierzających ulice miasta i rozdających gazetki informacyjne. Część z nich w rękach trzyma białe krzyże.

 Już w pierwszej minucie opublikowanego filmu możemy zobaczyć agresywnego sklepikarza wykrzykującego obraźliwe hasła pod adresem aktywistów z Britain First. Z dużą pewnością siebie wykrzykuje – To nasz kraj!. To nie jest chrześcijańskie państwo! Jesteście zazdrośni bo odbieramy wam kraj! – W dalszej części filmu, atmosfera robi cię coraz bardziej gorąca. Grupa muzułmanów w niewybredny sposób obraża aktywistów Britain First. Muzułmańskie kobiety każą ubrać aktywistkom islamski strój przykrywający całe ciało. Gdy jeden z aktywistów zaczyna krzyczeć – Odrzucie fałszywego proroka Mahometa i podążajcie za prawdziwym zbawcą świata: Jezusem, naszym Panem! – zgromadzeni muzułmanie wybuchają oburzeniem – to jest ostatni raz kiedy cię usłyszałem! – krzyczał jeden z nich. Jak twierdzi szefowa organizacji, lokalni Brytyjczycy przyjęli ich akcje przyjaźnie, wyrażali swoje poparcie i dziękowali za zorganizowanie akcji.

Organizacja Britain First, której hasłem jest „odzyskajmy nasz kraj”, ma charakter prawicowy i rojalistyczny. Jej celem jest zachowanie chrześcijańskiej kultury brytyjskiej i zatrzymanie napływu imigrantów. Znana jest z organizowania ulicznych akcji i happeningów.

Kolejna akcja organizacji zaplanowana jest na sobotę 30 stycznia w Dewsbury. W tym mieści znajduje się wielu imigrantów z Pakistanu i Iraku. Tam działa także muzułmański sąd szariacki.

Źródło: http://videos.britainfirst.org/

MR

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=85431 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]