Waszczykowski: Zostaliśmy oszukani. Juncker zapewniał, że nie będzie żadnych działań wobec Polski

Aktualizacja: 2016-01-25 9:29 am

Polski minister spraw zagranicznych ujawnia kulisy unijnej operacji przeciw Polsce.

Minister zasugerował wręcz, że Jean-Claude Juncker dopuścił się oszustwa. 

To nas wprowadzono w błąd. W rozmowie z premier Szydło Juncker zapewniał nas, że tak to będzie. Być może to my zostaliśmy oszukani. Szef KE do którego państwo macie takie bezgraniczne zaufanie w rozmowie z premier Szydło, w której uczestniczyłem zapewniał: KE nie podejmie żadnych działań. Będzie dyskusja i tyle. Później w błąd wprowadził nas Timmermans, który mówił, że KE podjęła decyzję jednomyślnie. Nie było żadnego głosowania – mówił minister Waszczykowski w radiu TOK FM.

Decyzję o podjęciu kontroli praworządności w Polsce Komisja Europejska podjęła 13 stycznia. Jesteśmy pierwszym krajem, wobec którego uruchomiono tę procedurę od czasu jej wprowadzenia w 2014 r.

TOK FM/300polityka.pl/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (25 stycznia 2016)

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=85413 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]