Aktualizacja strony została wstrzymana

Nowa kolekcja Verasce – specjalnie dla księży

Znana projektantka mody, Donatella Versace wypuściła nową kolekcję męskich ubiorów. W kolekcji zimowej 2007-08 zwraca uwagę specjalnie przygotowany strój dla duchownego: elegancki szaro-czarny złożony ze spodni i marynarki plus koloratka. Versace mówi, że przygotoując tę kolekcję „Specjalnie myślałam o jakimś skromnym, poważnym i etycznym mężczyźnie. W księdzu Georgu znalazłam tę wielce elegancką skromność”. Chodzi oczywiści o osobistego sekretarza papieża Benedykta XVI – księdza George Gaenswein, 50-letniego, jak się przyznaje – eleganckiego i przystojnego mężczyznę.

Ksiądz Gaenswein jest sekretarzem papieża od początku pontyfikatu. Znany jest z małomówności, posiada licencję pilota i jest dobrym tenisistą.

Versace znana jest z awangardowych strojów oraz przekonań – między innymi wspiera pary homoseksualne i ich „związki małżeńskie”.

Kolekcja Versace (po lewej) i ks. George Gaenswein

KOMENTARZ BIBUŁY: Już widać jak pędem polecą kupować nową kolekcję młodzi księża, szczególnie ci którzy na kazaniach chwalą się jak to często chodzą na siłownię, ci którzy dzielą się na kazaniach osiągnięciami kulinarnymi, i po których widać, że to co na zewnątrz ważniejsze jest niż to co wewnątrz (uwodzicielskie wąsiki, farbowanie włosów, najmodniejsze garnitury).
A ta „specjalna kolekcja dla księży” to nic innego jak kolejny cios w prawdziwy strój prawdziwego katolickiego księdza – tradycyjną sutannę.

No i jeszcze jedna uwaga: zawsze zadziwiają tacy księża co to znajdują czas na tenis, robienie licencji pilotów, sterowanie samolotami, regaty, niemalże zawodowe śpiewanie, tańczenie, codzienne chodzenie na Gym i na setki innych hobby. A w kościolach coraz trudniej o spowiednika…

.