Akademia zmieni zasady przyznawania Oscarów. Uwzględni „reprezentantów mniejszości”

Aktualizacja: 2016-01-23 10:45 pm

Bojkot ze strony czarnoskórych aktorów i reżyserów przyniósł skutek. Akademia zmieni zasady przyznawania prestiżowych nagród filmowych.

W odpowiedzi na bojkot tegorocznych Oscarów ze strony niektórych czarnoskórych artystów, Amerykańska Akademia Filmowa zapowiada zmiany w przyznawaniu statuetek.  Zmieni się skład, procedura głosowania i wyłaniania nominowanych. Do 2020 roku podwoi się liczba kobiet i „reprezentantów mniejszości” w składzie Akademii.

Gdy kilka tygodni temu okazało się, że drugi rok z rzędu wśród nominowanych nie ma czarnoskórych reżyserów i aktorów, kilka gwiazd zapowiedziało bojkot rozdania statuetek.

wprost.pl/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (23 stycznia 2016)

 


 

Charlotte Rampling: Nawoływanie do bojkotu ceremonii rozdania Oscarów to rasizm wobec białych

Nominowana do Oscara Charlotte Rampling zaprezentowała swój punkt widzenia na budzącą kontrowersję politykę nominacji do Oscara. Stwierdziła, że bojkot ceremonii rozdania Oscarów to rasizm wobec białych ludzi.

Aktorka w wywiadzie dla francuskiego radia Europe 1 została zapytana co sądzi o oscarowej awanturze związanej z brakiem różnorodności w nominacjach do Oscara. Aktorka stwierdziła – “To rasizm wobec białych.” Brak nominacji dla czarnych aktorów skomentowała w nanstępujacy sposób – “Trudno to jednoznacznie stwierdzić, ale może czarnoskórzy aktorzy nie zasłużyli, by znaleźć się na liście nominowanych”

Na pytanie czy powinno wprowadzić się parytet w nominacjach do Oscara odpowiedziała – “Dlaczego mamy klasyfikować ludzi? W obecnych czasach wszyscy są mniej lub bardziej akceptowani. Ludzie zawsze będą mówić: “on jest mniej przystojny”, “on jest zbyt czarny”, “on jest zbyt biały” “on jest zbyt (taki lub taki)… Czy musimy się kierować polityką umieszczania wszędzie mniejszości?”

usatoday / onet.pl / kresy.pl

Za: Kresy.pl (23 stycznia 2016)

 


 

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=85378 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]