Dewastacja jerozolimskiej bazyliki Zaśnięcia Maryi Panny. Kolejny atak żydowskich ekstremistów?

Aktualizacja: 2016-01-18 12:23 pm

W niedzielę, 17 stycznia, doszło w Izraelu do kolejnego antychrześcijańskiego aktu. Nieznani sprawcy na murach zewnętrznych bazyliki Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny w Jerozolimie umieścili napisy w języku hebrajskim. Ich treść ma wydźwięk jednoznacznie wrogi wyznawcom Chrystusa. Najprawdopodobniej winnych należy szukać wśród żydowskich ekstremistów.

Dewastacja jerozolimskiej bazyliki Zaśnięcia Maryi Panny. Kolejny atak żydowskich ekstremistów?

Znajdująca się na szczycie jerozolimskiego wzgórza Syjon bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny została okraszona groźbami pod adresem chrześcijan oraz treściami wulgarnie obrażającymi Pana Jezusa. W ocenie benedyktyna ojca Nikodemusa Schnabela wymalowane na świątyni treści były niezwykle radykalne. Zakon benedyktynów sprawuje opiekę nad bazyliką, a Schanabel jest rzecznikiem prasowym zgromadzenia.

Izraelska policja wszczęła śledztwo w sprawie dewastacji. Podejrzenie w naturalny sposób padło na żydowskich ekstremistów, wielokrotnie w ostatnich latach niszczących chrześcijańskiej i muzułmańskie obiekty sakralne w państwie Izrael. Ich ofiarami padają nie tylko kościoły, meczety i cmentarze, ale również biura świeckich organizacji nawołujących do dialogu palestyńsko-izraelskiego i pokojowego rozwiązania sporu, trwającego w Palestynie i Izraelu od dekad.

Gilad Erdan, członek prawicowo-nacjonalistycznej partii Likud i minister ds. bezpieczeństwa publicznego polecił służbą dokładne zbadanie sprawy. Jego zdaniem należy walczyć z postawami podważającymi pokojowe współżycie różnych wyznać w Izraelu.

Źródło: jpost.com

MWł

[Foto:] By Tamerlan at Polish Wikipedia [Public domain], via Wikimedia Commons

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=85299 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]