Wiceszef MSZ zaprosił przedstawicielkę Komisji Europejskiej. Ma wyjaśnić skandaliczne ataki na rząd

Konrad Szymański, wiceszef MSZ ds. europejskich spotka się wkrótce z szefową przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce Marzenną Guz-Vetter. Przedstawicielka Komisji ma wyjaśnić polskiemu wiceministrowi dlaczego część europejskich Komisarzy zaciekle atakuje polski rząd.

Spotkanie już kilka dni temu zapowiedział szef MSZ Witold Waszczykowski.  Według niego Szymański „ma podstawy dzielenia się (…) krytycznymi wobec Polski refleksjami przez niektórych urzędników UE oraz wyjaśni, że to, co w tej chwili robimy w Polsce, to jest próba naprawy sytuacji, która miała miejsce przez ostatnie lata”.

Na temat prac polskiego rządu krytycznie wypowiadało się w ostatnich dniach wielu lewaków z całej Europy, w tym również pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Napisał on list do ministra Zbigniewa Ziobry domagając się buńczucznie, by ten wykazał, w jaki sposób w pracach nad projektem ustawy medialnej zastosowane zostały unijne przepisy. Chce dostać także harmonogram planowanych prac nad ustawą.

Na stronie protestuj.pl wciąż można podpisać protest przeciwko wtrącaniu się Brukseli w wewnętrzne sprawy Polski – uczyniło to już ponad 40 tysięcy Polaków.

Źródło: wPolityce.pl

kra

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-01-08)

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content