Wiceszef MSZ zaprosił przedstawicielkę Komisji Europejskiej. Ma wyjaśnić skandaliczne ataki na rząd

Aktualizacja: 2016-01-8 12:41 pm

Konrad Szymański, wiceszef MSZ ds. europejskich spotka się wkrótce z szefową przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce Marzenną Guz-Vetter. Przedstawicielka Komisji ma wyjaśnić polskiemu wiceministrowi dlaczego część europejskich Komisarzy zaciekle atakuje polski rząd.

Spotkanie już kilka dni temu zapowiedział szef MSZ Witold Waszczykowski.  Według niego Szymański „ma podstawy dzielenia się (…) krytycznymi wobec Polski refleksjami przez niektórych urzędników UE oraz wyjaśni, że to, co w tej chwili robimy w Polsce, to jest próba naprawy sytuacji, która miała miejsce przez ostatnie lata”.

Na temat prac polskiego rządu krytycznie wypowiadało się w ostatnich dniach wielu lewaków z całej Europy, w tym również pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Napisał on list do ministra Zbigniewa Ziobry domagając się buńczucznie, by ten wykazał, w jaki sposób w pracach nad projektem ustawy medialnej zastosowane zostały unijne przepisy. Chce dostać także harmonogram planowanych prac nad ustawą.

Na stronie protestuj.pl wciąż można podpisać protest przeciwko wtrącaniu się Brukseli w wewnętrzne sprawy Polski – uczyniło to już ponad 40 tysięcy Polaków.

Źródło: wPolityce.pl

kra

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-01-08)

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=85123 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]