Merkel, Schulz, Oettinger łamią polski szlaban graniczny. Mocna okładka jednego z dzienników

Aktualizacja: 2016-01-5 11:05 am

Gunther Oettinger, Angela Merkel oraz Martin Schulz w mundurach Wehrmachtu forsują polski szlaban graniczny – tak wygląda okładka wtorkowej „Gazety Polskiej Codziennie”. Czujne oko z ulicy Czerskiej już ją wypatrzyło.

Okładka ma być, zdaje się, odpowiedzią na krytykę wobec rządu PiS, która płynie m.in. z Niemiec. Przykładem może być artykuł z “Der Spiegel”, w którym autor stawia tezę, że “Polska pod rządami nowego, prawicowego rządu coraz bardziej przypomina putinowską Rosję”, a “od wyborów powszechnych na jesieni zegary w Polsce zaczęły się cofać” – czytam na portalu gazeta.pl.

Okładka dziennika prowadzi do artykułu poświęconego decyzji Przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckera, aby na najbliższym spotkaniu KE 13 stycznia br. komisarze zajęli się praworządnością w Polsce.

Jak przypomina „GPC”: Juncker chce wykorzystać nowe unijne prawo, funkcjonujące od 2014 r. Jeśli Komisja Europejska stwierdzi systemowe zagrożenie praworządności państwa członkowskiego, może rozpocząć z nim „konstruktywny dialog”. Jednak w wypadku gdy kraj nie zareaguje na propozycje zmian przedstawianych przez Brukselę, dla KE otwiera się możliwość wszczęcia postępowania w sprawie naruszenia podstawowych wartości europejskich.

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-01-05)

 


 

Miller: Jaki zamach stanu? Zachodnie media histeryzują

Polska powinna zdecydowanie odpowiadać na histeryczne ataki ze strony niemieckich mediów – uważa Leszek Miller.

Zamach stanu jest dokonywany zwykle przeciwko legalnie wybranym władzom. PiS nie dokonuje zamachu stanu przeciwko sobie – mówił w TVN 24 były premier Leszek Miller. 

Polityk SLD skrytykował polskich polityków opozycyjnych, którzy podnoszą alarm w Brukseli.

Nie ma jeszcze takiego stanu rzeczy, który te słowa usprawiedliwia – mówił były premier. – Ze strony mediów zachodnich, zwłaszcza niemieckich, mamy do czynienia ze swego rodzaju histerią, która nie powinna przechodzić bez echa i powinna natykać się na zdecydowany opór ze strony Polski.

Miller tłumaczył też skąd bierze się tak silna reakcja na decyzje PiS. Jego zdaniem w Polsce rozpoczął się proces “deplatformizacji rządów”.

To demontaż układu, który przejął państwo na okres 8 lat. Mówię o PO i PSL. I to przejął praktycznie w całości przez te 8 lat budując pewną stabilizację i równowagę – mówił Miller.

tvn24.lp/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (05 stycznia 2016)

 


 

Brytyjski dziennik: Polska jest solidną i wypróbowaną demokracją. Jej krytyka jest przesadzona

Brytyjski dziennik „The Times” w swoim dzisiejszym komentarzu broni rządu Beaty Szydło.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

PAP / tvp.info / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (05 stycznia 2016)

 


 

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=85058 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]