Kolejny bluźnierczy akt satanistów w Oklahoma City! Burmistrz zlekceważył protesty katolików

Dzień przed Wigilią wierni katolicy z kilku stanów zebrali się przed ratuszem w Oklahoma City, by przeciwdziałać bluźnierstwu satanistów względem Matki Bożej. Zgromadzeni odmawiali różaniec i wezwali burmistrza Micka Cornetta do cofnięcia pozwolenia na happening satanistów, który miał się odbyć 24 grudnia 2015 r. przed katedrą pw. św. Józefa. Władze pozostały niewzruszone i sataniści dokonali skandalicznego aktu.

Tłum zgromadzony dzięki akcji grupy America Needs Fatima (amerykańskiego Stowarzyszenia Obrony Tradycji, Rodziny i Własności, TFP) odmawiał różaniec i śpiewał pieśni religijne. Ludzie mieli ze sobą wiele banerów i transparentów z napisami: „Świętokradztwo to nie wolność słowa”, „Cofnijcie pozwolenie. Szatan nie ma żadnych praw” itp.

W akcji wziął udział m.in. senator Steve Fitzgerald ze stanu Kansas wraz z małżonką. Podczas krótkiego przemówienia mówił o pilnej potrzebie obrony cywilizacji chrześcijańskiej przed „atakami sił ciemności”. Franciszek Slobodník, dyrektor krajowego biura America Needs Fatima wzywał wiernych do obrony godności Matki Bożej.

Wolontariusze TFP Student Action i America Needs Fatima – poza licznymi banerami – mieli ze sobą piękną figurę Matki Bożej Fatimskiej. Zgromadzeni ludzie wzywali gubernatora do unieważnienia zezwolenia wydanego dla satanistów, którzy planowali zbezcześcić figurę Matki Bożej przed budynkiem katedry.

Protesty ludzi przed ratuszem, a także petycje podpisane przez ponad 47 tys. osób nie zmobilizowały władz, by powstrzymać bluźnierczy akt wobec Matki Bożej. W Wigilię wolontariusze TFP i inni wierni katolicy tuż przed godz. 16.00 rozpoczęli odmawianie różańca po drugiej stronie ulicy, naprzeciw wiekowej katedry pw. św. Józefa, zaledwie kilka kroków od miejsca, w którym miało nastąpić świętokradztwo satanistów.

Gdy wolontariusze TFP próbowali się zbliżyć do kościoła, pewien mężczyzna, twierdzący, że reprezentuje parafię, zgromił ich za przybycie. Mówił, że ich obecność, pomoże jedynie w promocji satanistów. Mężczyzna nie zgodził się, by członkowie TFP protestowali na chodniku, przylegającym do katedry.

Jeden z uczestników akcji, lokalny Rycerz Kolumba, który dołączył do protestu, polegającego na odmawianiu różańca wynagradzającego ujawnił, iż jego przełożeni polecili mu, aby nie brać udziału w akcji. On jednak czuł, że musi w niej uczestniczyć, ponieważ „szatańskie świętokradztwa zdarzają się często, gdyż katolicy nic nie robią”.

Zaledwie pół godziny później zjawiło się kilku satanistów. Ich przywódca, skazany przestępca seksualny, ubrany w sutannę parodiującą szaty katolickiego kardynała z licznymi symbolami satanistycznymi na szyi, zaczął budować coś na wzór piedestału, na którym osadzono figurkę Matki Bożej z Lourdes. Po zawieszeniu różańca na posągu sataniści spryskali go sztuczną krwią i posypali jakimś proszkiem. Potem zaczęli odmawiać anty-różaniec. Świętokradczy happening trwał mniej niż pół godziny. Bluźnierstwa satanistów starali się zagłuszyć odmawianiem różańca wolontariusze TFP i wierni katolicy z Arkansas, Oklahomy, Kansas i Teksasu.

Z każdym rokiem rośnie liczba publicznych aktów satanizmu w Ameryce. W 2014 r sataniści próbowali – bezskutecznie – zorganizować publiczną czarną mszę na Uniwersytecie Harvarda. Rok później udało im się to zrobić w Oklahoma City Civic Center. Niedawno czciciele szatana zainstalowali pomnik swojego „pana”  w Detroit w stanie Michigan. Dwa miesiące temu w Spring w Teksasie otwarli świątynię Lucyfera.

Media mainstreamowe np. stacja CNN wyemitowała dokument o życiu i praktykach satanistów, a magazyn „The Time” opublikował pozytywne artykuły o nich.

Media starają się przekonać swoich odbiorców, że sataniści to nieszkodliwi „obrońcy wolności obywatelskich”, pozbawieni nienawiści wobec kogokolwiek. Celem takiej prezentacji czcicieli Lucyfera jest pozyskanie nowych członków sekty okultystycznej i wyrugowanie z przestrzeni publicznej wszelkich symboli chrześcijańskich.

Członkowie TFP podkreślają, że publiczna zniewaga Matki Bożej zawsze wymaga również publicznego aktu zadośćuczynienia. Jeśli katolicy nie będą reagować na publiczne zniewagi przeciwko wierze, mogą spodziewać się częstszych i bardziej brutalnych aktów bluźnierczych w przyszłości.

Sataniści amerykańscy popierają tzw. „małżeństwa” homoseksualne, aborcję i wspierają wyznawców islamu. Były satanista Zachary King przyznał, że osobiście przeprowadzał satanistyczne rytuały w ośrodkach aborcyjnych, ponieważ sataniści uważają aborcję za pewien rodzaj „sakramentu”.

Źródło: tfpstudentaction.org

AS

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2016-01-05) | hhttp://www.pch24.pl/kolejny-bluznierczy-akt-satanistow-w-oklahoma-city--burmistrz-zlekcewazyl-protesty-katolikow,40356,i.html

Skip to content