Zamiast logotypów znanych marek polskie godło. „Orzełek” obowiązkowo na koszulkach sportowców

Aktualizacja: 2016-01-2 8:38 pm

Kontrowersje wokół występującego co pewien czas faktu, że na koszulkach sportowych polskich reprezentantów brakowało godła, zostały ustawowo przekreślone. Od tego roku jest to prawny obowiązek. „Orzełek” na dobre zagości na uniformach sportowców.

Przepisy dotychczas nie regulowały tej kwestii. Co więcej dla działaczy związków sportowych ważniejszy był niekiedy zysk z reklam i umów niż umieszczenie Orła Białego na strojach sportowców.

Doszło zatem do zmian prawnych. Konieczna stała się nowelizacja ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych. Zgodnie ze zmianą, która weszła w życie 1 stycznia 2016 roku godło Rzeczypospolitej Polskiej („wizerunek orła białego ze złotą koroną na głowie zwróconej w prawo, z rozwiniętymi skrzydłami, z dziobem i szponami złotymi, umieszczony w czerwonym polu tarczy”) obligatoryjnie ma być umieszczane na stroju reprezentacji kraju oraz strojach reprezentacji olimpijskiej i paraolimpijskiej.

Źródło: prawo.gazetaprawna.pl

KRaj

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=85005 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]