Aktualizacja strony została wstrzymana

Ludobójstwo Polaków przez OUN/UPA na Kresach, a wspieranie przez współczesne Władze RP neo-żydobanderyzmu

Nierozliczone zbrodnie ludobójstwa Polaków przez OUN/UPA na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej w czasie II Wojny Światowej, powtarzają się współcześnie na Wschodzie Ukrainy wobec Rosjan, podobnymi bestialskimi metodami.

Pookrągłostołowe władze w Polsce zamiatają ten nabrzmiały problem historyczny pod przysłowiowy „dywan” i jak gdyby nic w czasie wojny się nie stało, czynnie popierały i w dalszym ciągu popierają restytucje ideologii nazistowskiej neo-żydobanderyzmu. Jest to wpisane w wielowiekowy scenariusz Zachodu, aby polityką historyczną skłócać narody słowiańskie w celu ich wyniszczania i kolonizacji. Ideologia Bandery, Doncowa, Melnyka, Szuchewycza i innych szowinistów ukraińskich, zrodziła się  jeszcze w czasie rozbiorów i okresie międzywojennym, na terenach Wschodniej Ukrainy, będącej Małopolską Wschodnią w przedwojennej Polsce. Większość Ukraińców jej nie podziela, mimo obecnego jej rozrostu, za pomocą przymusowej indoktrynacji przez rządzącą oligarchię.

Ludobójstwo na Kresach

Elity polityczne w Polsce mogły udaremnić zbrojny pucz, wojnę domową i ludobójstwo na Ukrainie dwa lata temu. Z okazji 70 rocznicy krwawej niedzieli na Wołyniu w dniu 11 lipca 2013 r. przyjechał do Marszałek polskiego Sejmu deputowany parlamentu Ukrainy z listem podpisanym przez 153 ukraińskich parlamentarzystów, z prośbą o uznanie rzezi Polaków na Wołyniu i Zachodniej Ukrainie za ludobójstwo. Polski parlament nie dokonał tego, przyjmując w podjętej uchwale Sejmu unik prawny, że miały one jedynie „znamiona ludobójstwa”. Gdyby uznał to zgodnie z prawdą jednoznacznie za ludobójstwo, to prawdopodobnie nie byłoby nielegalnego przejęcia władzy na majdanie, wojny domowej i powtórki ludobójstwa. W związku z tym, jak również udzielając czynnego wsparcia w przygotowaniu puczu oraz wyłonionym w wyniku tego oligarcho-banderowskim władzom Ukrainy, polskie władze ponoszą współodpowiedzialność za to co stało na Ukrainie.

Przyczyny takich zachowań polskich władz trafnie zdefiniował nieżyjący lider ruchu kresowego – płk Jan Niewiński w wywiadzie dla „Myśli Polskiej”, blisko 2 lata temu, stwierdzając, że: Banderyzm to hybrydowy potwór, powstały z krzyżówki ukraińskiego szowinizmu, niemieckiego nazizmu i syjonizmu nowojorskich handlarzy holocaustem. Można ten postulat określić jako wezwanie do neobanderowców znajdujących się na każdym szczeblu polskiego życia publicznego do zwiększenia nacisku na władze naszego kraju, aby położyły kres naszej walce o przywrócenie prawdy historycznej i demaskowaniu współczesnej odmiany banderyzmu”.

Poniżej prezentujemy 5 wystąpień filmowych poświęconych historii, na Konferencji pt. „KRESY – wczoraj, dzisiaj, jutro” w dniu 10 lipca 2015 r. w Muzeum Niepodległości w Warszawie. Konferencja została zorganizowana przez: Patriotyczny Związek Organizacji Kresowych i KombatanckichMuzeum Niepodległości i Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego, pod Patronatem Honorowym: Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika i Prezesa Krajowej Rady Spółdzielczej Naczelnego Organu Samorządu Spółdzielczego Alfreda Domagalskiego, przy współudziale programowym i organizacyjnym członków Stowarzyszenia „Klub Inteligencji Polskiej”. 

Linki do pełnych tekstów referatów autorów prezentacji zamieszczone są po prezentacjach filmowych.

1) Ks. Tadeusz Isakowicz-ZaleskiNie będzie pojednania bez prawdy

2) dr Janusz GmitrukOkupacja niemiecka Ziemi Czerwieńskiej w ocenie Rządu RP w Londynie (stan badań)

3) Dr Andrzej Zapałowski Sytuacja ludności cywilnej pod okupacją banderowską na części obecnego Podkarpacia w latach 1944-1947       https://youtu.be/pijWKnQWeVw

4) Prof. zw. dr hab. Czesław PartaczEfekt Lucyfera, czyli rzecz o wyjątkowo okrutnym mordowaniu Polaków przez banderowców.

5) Krzysztof BąkałaOsadnictwo i historyczne przemiany polityczne zachodzące na obszarach dzisiejszej Ukrainy

Pełna wersja powyższych prezentacji na Konferencji „Kresy wczoraj, dzisiaj, jutro” (część „Wczoraj”) została opublikowana na naszej stronie w postaci pisemnych referatów i dostępna jest na następujących linkach:

Za: Klub Inteligencji Polskiej (26 grudnia 2015) | http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/12/ludobojstwo-polakow-przez-ounupa-na-kresach-a-wspieranie-przez-wspolczesne-wladze-rp-neo-zydobanderyzmu/

Skip to content