Lewacki burmistrz Wadowic wulgarnie zaatakował narodzenie Pana Jezusa i Najświętszą Rodzinę

Aktualizacja: 2015-12-28 9:25 am

Powiązany niegdyś z palikociarskim zbiegowiskiem burmistrz Wadowic, Mateusz Klinowski, najwyraźniej nie mógł opanować swojej frustracji w związku z głębokim przeżywaniem przez Polaków Bożego Narodzenia. Lewacki samorządowiec 25 grudnia w kilku niestosownych słowach określił Pana Jezusa. Była mowa o terroryście, sekciarzu, żydowskim heretyku i nie tylko.

„Dziś czcimy i świętujemy narodziny żydowskiego heretyka, dziecka Arabów, terrorysty i sekciarza z Palestyny, którego część z nas pragnie uczynić Królem Polski. Pamiętacie? – napisał na Facebooku Klinowski, aktualnie burmistrz rodzinnego miasta Jana Pawła II. Pod wpisem zamieścił mema z Najświętszą Rodziną i napisem: „Nie zapomnij o nienawiści do uchodźców ustawiając sobie świąteczny obrazek pary z Bliskiego Wschodu desperacko poszukującej schronienia”.

Jak przypomina portal wadowice24.pl, Mateusz Klinowski chce islamizacji Wadowic, a sam fascynuje się muzułmanami.

„Nie jest prawdą, że islam to terror i nienawiść do Europejczyków. Podróżowałem po Bliskim Wschodzie, żyłem wśród muzułmanów, islamistów, a nawet terrorystów. Nigdzie nie czułem się tak bezpiecznie, jak tam. Islam to kultura gościnności, poszanowania dla obcego – miał we wrześniu napisać na Facebooku włodarz miasta.

Internauci ostro skrytykowali burmistrza swojego rodzinnego miasta za atak na wiarę katolicką i tradycje świąteczną. „Wstyd mi za ten wpis Burmistrza Wadowic : ( Trochę więcej tolerancji dla wiary i tradycji innych…” – napisała jedna z użytkowniczek FB. Głos zabrali także miejscy radni.

„Szkoda tylko, że my – wyborcy Klina sprzed kilku miesięcy – zostaliśmy żyrantami wiarygodności jego poglądów. Wstyd mi” – skomentował na Facebooku sprawę radny Paweł Janas. „Nikt nie potępia Twojego ateizmu, więc nie potępiaj Wierzących! I tu już nie chodzi o efekt, który chciałeś osiągnąć…” – napisał do burmistrza radny Paweł Krasa.

Działania w sprawie skandalicznego wpisu Klinowskiego zapowiedział poseł Kukiz’15 z Wadowic, Józef Brynkus. „Na odpowiedź burmistrza Mateusza Klinowskiego pod tym haniebnym porównaniem przyjdzie czas po Świętach Bożego Narodzenia” – napisał poseł dodając: „Jaki burmistrz, taki wpis”.

Źyczymy powodzenia i czekamy na skuteczną reakcję panie pośle!

Źródło: wadowice24.pl

MWł

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84871 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]