Aktualizacja strony została wstrzymana

PiS niczym naziści, mocz na polskiej fladze. Antypolskie karykatury w niemieckich mediach

Niemcy bardzo chętnie dzielą się z Polakami swoją nazistowską przeszłością, nigdy nie pytając nas o zdanie. Tym razem rysujący dla niemieckojęzycznych mediów Marian Kamensky poszedł dalej niż ignoranci mówiący o „polskich obozach koncentracyjnych”. W najnowszej twórczości „artysty” widzimy Jarosława Kaczyńskiego oraz Beatę Szydło tańczących wokół choinki ze swastyką. To jednak nie wszystko.

Pochodzący ze Słowacji Marian Kamensky prowadzi swojego Twittera oraz Facebooka po niemiecku, a „twórczość” kieruje do niemieckojęzycznych odbiorców i mediów. Publikowane w dniach od 23 do 25 grudnia rysunki ostro atakują polityków Prawa i Sprawiedliwości, ale godzą także w polskie symbole narodowe i bliskie sercu każdego Polaka tradycje.

Opublikowany 23 grudnia rysunek przedstawia mężczyznę, być może Jarosława Kaczyńskiego, w rzymskim stroju. Bohater „dzieła” trzyma w ręce ściętą głowę Temidy, greckiej bogini uznawanej także współcześnie za symbol sprawiedliwości. Być może w ten sposób autor odnosi się do zmian w Trybunale Konstytucyjnym, które okrzyknięte zostały przez niemieckie media mianem zamachu. Na tym jednak nie koniec.

Mężczyzna na rysunku, odziany jest w tunikę z napisem „PISS”. Słowo „piss” w języku angielskim to wulgarny synonim wyrazu „sikać”. Bohater grafiki stoi zaś na polskiej fladze i oddaje na nią mocz. Co więcej, dwie litery S stylizowane są na logotyp zbrodniczej nazistowskiej formacji SS (Schutzstaffel), przez co autor próbuje zdyskredytować Prawo i Sprawiedliwość.

W wigilię Bożego Narodzenia służący Niemcom Słowak opublikował rysunek mający odnosić się do bliskich Polakom tradycji świątecznych. Wokół choinki zwieńczonej naszą narodową flagą „artysta” namalował dziko skaczących Jarosława Kaczyńskiego i Beatę Szydło. Negatywne przedstawienie polityków mieści w granicach dobrego smaku, jednak stojak na choinkę jest już ordynarnym atakiem zarówno na działaczy PiS jak i cały naród polski – świąteczne drzewko zwieńczone biało-czerwoną flagą opiera się na… swastyce.

Kto jak kto, ale Słowak tworzący dla Niemców powinien wiedzieć najlepiej, że Polacy od początku walczyli z nazistowskim reżimem, gdy tymczasem Niemcy, ale i ich słowacki sojusznik tworzyli zbrodniczą machinę mordującą ludzi w całej Europie.

Trzeci rysunek Kamensky’ego, opublikowany w Boże Narodzenie, pokazuje Polaków grzejących się w ogniu z płonących euro dostarczanych na taczkach z napisem Solidarność przez Angelę Merkel.

Opublikowane grafiki mocno oburzyły polskich internautów. Na razie nie wiadomo, czy przeciw rysownikowi szkalującemu Polaków zostaną podjęte kroki prawne.

Tego typu „twórczość” nie dziwi, jeśli wspomnimy na nieustanne donosy na Rzeczpospolitą kierowane do Berlina przez „broniących demokracji” liberalnych dziennikarzy i polityków.

Źródło: Twitter, Facebook

MWł

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-12-26)

 


 

Niemiecki dziennik kpi z PiSu. „Chce uratować Polaków przed spiskiem komunistów i liberałów”

„Polski rząd Prawa i Sprawiedliwości chce poddać swojej kontroli sądy i media. Wyborcy mają mu to za złe” – pisze jeden z najbardziej opiniotwórczych i poważanych niemieckich dzienników „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Krytyczny wobec polskiego rządu komentarz Reinharda Vesera był we wtorkowy wieczór tematem przewodnim internetowego wydania „FAZ”.

Veser stwierdził na początku, że chociaż prezydent Andrzej Duda deklarował tuż po wyborach, iż chce być „prezydentem wszystkich Polaków”, to dziś polskie społeczeństwo jest podzielone w stopniu „wcześniej niewyobrażalnym”.

Autor sugeruje, że polskie społeczeństwo zostało w obu tegorocznych kampaniach wyborczych oszukane. Jego zdaniem po zwycięstwach w wyborach prezydenckich i parlamentarnych „nagle zmieniło się zachowanie i agenda PiS”. Partia wcześniej przedstawiała się jako rzecznik ludzi nieodnoszących korzyści z gospodarczego rozwoju Polski. W ocenie Vesera ugrupowanie zrezygnowało w kampaniach z „agresywnej retoryki, z którą było wcześniej kojarzone” oraz trzymało w cieniu wszystkich kontrowersyjnych polityków związanych z rządem lat 2005-2007, w tym Jarosława Kaczyńskiego. Po wyborach jednak wszystko się zmieniło.

Teraz, jak pisze Veser, partia Jarosława Kaczyńskiego znowu chce „wyzwalać Polaków od sprzysiężenia zawiązanego rzekomo przeciwko narodowi przez byłych komunistów i liberałów”. Według autora w zasadzie wszystkie dotychczasowe działania PiS służą poddaniu partyjnej kontroli państwowych instytucji, przedsiębiorstw, mediów publicznych i sądownictwa. Dziennikarz pisze, że w ocenie „większości szanowanych polskich prawników” rządzące ugrupowanie łamie prawo i konstytucję.

Uwagę Vesera zwraca też ustawa, na mocy której PiS zamierza znieść konkursy na stanowiska kierownicze w służbach państwowych, woląc obsadzać te stanowiska na mocy decyzji politycznych.

Veser wspomina na sam koniec o Komitecie Obrony Demokracji. Przywołuje słowa jego szefa, Mateusza Kijowskiego, według którego nie chodzi dziś w Polsce o odebranie Prawu i Sprawiedliwości władzy, ale o skłonienie tej partii do przestrzegania demokratycznych norm.

Źródło: „Frankfurter Allgemeine Zeitung”

Pach

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-12-26)

 


 

Skip to content